06/10/2018

Serie A 2018/19 / 8. kolo / Udinese - Juventus 0:2 (0:2)

u 19:53h / Kategorija:

Osmo i posljednje kolo pred novembarsku reprezentativnu pauzu vodilo je aktuelne prvake u Udine, na noge Udineseu Julia Velázqueza. Susret na Dacia Areni okončan je desetim sezonskim slavljem Stare dame, ovoga puta rezultatom od 2:0 za koji su se još u prvom poluvremenu pobrinuli Rodrigo Bentancur i Cristiano Ronaldo, a istom je Stara dama večeras ujedno postavila i novi klupski rekord od deset pobjeda u nizu na početku sezone.

Prvo poluvrijeme u Udinama ponudilo je nešto sporiji ritam, ali je svega 4 minute u periodu od 33. do 37. minute bilo potrebno Bianconerima da stignu do ubjedljivog vodstva. Dupli pas sa Joăom Cancelom prethodio je Bentancurovom prvom pogotku u crno-bijelom dresu, kada Urugvajac glavom skreće Portugalčev centaršut i matira nemoćnog Scufetta. Četiri minute kasnije dugu loptu je u šesnaestercu domaćina primirio i spustio za Ronalda Mario Mandžukić, a sedmica Juventusa prekrasnim volejem i ljevicom smješta loptu iza leđa golmana Furlanaca. Na pauzu se otišlo pri vodstvu stare dame rezultatom od 2:0. Mogao je Juve i do ubjedljivije pobjede u nastavku, ali je rezultat, prije svega zaslužujući raspoloženom Simoneu Scuffetu ostao nepromijenjen. Ostalo je Udinese 0, Juventus 2.

Udinese (4-1-4-1): Scuffet; Larsen, Troost-Ekong, Nuytinck, Samir; Behrami; Barak, Fofana, Mandragora, De Paul; Lasagna.
Klupa (12): Musso, Nicolas, D'Alessandro, Machis, Opoku, Pezzella, Pontisso, Pussetto, Teodorczyk, ter Avest, Vizeu, Wague.
Trener: Julio Velázquez.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Matuidi; Dybala, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.
Klupa (9): Pinsoglio, Perin, De Sciglio, Benatia, Barzagli, Cuadrado, Kean, Emre Can, Bernardeschi.

Nakon osmog kola širom Evrope nastupa reprezentativna pauza, a Bianconeri će naredni susret odigrati u subotu, 20. oktobra, kada u okviru 9. kola Serie A na torinskom Allianz Stadiumu sa početkom od 18:00h ugoste Genou Davidea Ballardinija.