27/10/2018

Serie A 2018/19 / 10. kolo / Empoli - Juventus 1:2 (1:0)

u 19:55h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru 10. kola Serie A gostovali Empoliju Aurelia Andreazzolija. Susret na Stadio Carlo Castellaniju okončan je devetim ligaškim slavljem Stare dame, ovoga puta rezultatom od 2:1 za koje se sa dva pogotka pobrinuo Cristiano Ronaldo. Utješni pogodak za domaći tim proslavio je Francesco Caputo.

Domaćini su do vodstva stigli u 28. minutu nakon sjajnog prodora Acqzaha, da bi na kraju napad sjajnim udarcem za konačan rezultat prvog poluvremena loptu iza leđa Wojciecha Szczesnya smjestio Francesco Caputo. U nastavku su Bianconeri propustili nekoliko izglednih prilika, ali do poravnanja stigli tek sa bijele tačke. Siguran izvođač u 53. minutu bio je Cristiano Ronaldo. Igrao se 70. minut kada je preko istog strijelca Juventus stigao do potpunog preokreta. Polukontra Bianconera je stigla do Portugalca, koji sa dvadesetak metara desnom nogom pronalazi dalji ugao gola nemoćnog Provedela i po drugi put na susretu trese mrežu Azzurra, te ispostavit će se postavlja konačan rezultat susreta na Carlo Castellaniju, Empoli 1, Juventus 2.

Empoli (4-3-2-1): Provedel; Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Antonelli; Acquah, Traore, Bennacer; Zajc, Krunić; Caputo.
Klupa (12): Fulignati, Terracciano, Brighi, Capezzi, Jakupović, La Gumina, Marcjanik, Mraz, Pasqual, Rasmussen, Ucan, Untersee.
Trener: Aurelio Andreazzoli.

Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Bentanczr, Pjanić, Matuidi; Bernardeschi, Dybala, Cristiano Ronaldo.
Klupa (10): Kean, Cuadrado, Douglas Costa, Cancelo, Spinazzola, Barzagli, Benatia, Chiellini, Perin, Pinsoglio.

Bianconeri će naredni susret odigrati u narednu nedelju, 03. novembra sa početkom od 20:30h, kada će u okviru 11. kola Serie A ugostiti Cagliari.