23/10/2018

Liga prvaka 2018/19 / 3. kolo / Man. United - Juventus 0:1 (0:1)

u 22:52h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru trećeg kola grupe H Lige prvaka gostovali Manchester Unitedu Josea Mourinha. Dvoboj starih znalaca na Old Traffordu okončan je minimalnom pobjedom Stare dame koju je u 17. minutu pogotkom donio Paulo Dybala.

Bianconeri su u prvih 45. minuta u potpunosti dominirali, a prilike pred golom de Gee su se smjenjivale. Već u 17. minutu Stara dama je inkasirala bolju igru i došla u rano vodstvo. Kombinacija Cancela i Ronalda prethodila je ubacivanju za Juana Cuadrada na prvu stativu, gdje Smalling nespretno predaje loptu pred Dybalu koji iz jednostavne situacije ne giješi i matira nemoćnog golmana Manchester Uniteda. Mogli su gosti i do ubjedljivijeg vodstva tokom prvog poluvremena, ali David de Gea je u nekoliko navrata sjajno reagovao i osujetio pokušaje Joăa Cancela, Cristiana Ronalda i Blaisea Matuidija. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Gosti su nastavili sa dobrom, ipak nešto sigurnijom igrom i u nastavku, a već nakon sedam minuta upisali smo novu dobru priliku nakon sjajnog pokušaja Cristiana Ronalda i nove odbrane Davida de Gee. Imao je Juve i sreće u 76. minutu kada sjajan šut Paula Pobge odsjeda na stativi gola Szczesnya, te od glavu Poljaka završava tek u gol autu. Uprkos činjenici da su se Crveni đavoli sredinom drugog poluvremena probudili i pokušali napraviti nešto više kraj sjajno postavljenih Bianconera, ali do bolje prilike nisu došli. Ostao je aktivan rezultat iz 17. minute, Manchester United 0, Juventus 1.

Manchester United (4-2-3-1): de Gea; Young, Lindelof, Smalling, Shaw; Pogba, Matić; Rashford, Mata, Martial; Lukaku.
Klupa (7): Bailly, Chong, Darmian, Herrera, Pereira, Fred, Romero.
Trener: Jose Mourinho.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanić, Matuidi; Cuadrado, Dybala, Cristiano Ronaldo.
Klupa (7): Barzagli, Benatia, Bernardeschi, Douglas Costa, De Sciglio, Kean, Perin.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u subotu, 27. oktobra sa početkom od 18:00h, kada će u okviru 11. kola Serie A gostovati Empoliju na Stadio Carlo Castellani. Četvrto kolo grupne faze Lige prvaka u Torino donosi večerašnji uzvrat, a novi susret Bianconera i Crvenih đavola na rasporedu je 07. novembra sa početkom od 21:00h.