19/10/2018

Allegri: "Da li je Serie A dosadna? Za nas, ne"

u 14:34h / Kategorija:

Trener Juventusa Massimiliano Allegri poziva momčad da ostane fokusirana na Serie A, te tvrdi da su utakmice poslije reprezentativne stanke najopasnije.

"Momčad je u redu, iako nekima nedostaju minute na terenu. Spinazzola je igrao 58 minuta u prijateljskoj utakmici. De Sciglio je uredu, isto vrijedi i za Douglas Costu. Khedira? Nadamo se da će biti na raspolaganju za utakmicu protiv Manchester Uniteda u Torinu. Dybala? Može igrati, moram procijeniti stanje naših veznih igrača. Nakon toga ću odabrati tko će igrati u napadu. Jedini koji će sigurno odmoriti je Chiellini. De Sciglio? Ako igra, igrat će na lijevoj strani. Ronaldo? Vrlo je miran i dobro radi. Ostalo su osobni problemi, o kojima ne želim razgovarati. Ronaldo nam je donio veliku pažnju i osjećaj odgovornosti, on postiže pogotke i to je ono što on najbolje čini. Kean? Napreduje. On je drugi napadač u momčadi nakon Mandžukića. Douglasa Costa? Bit će mu lakše ako uđe u igru, jer mu nedostaju minute u nogama. Sretan sam njegovim nastupima. U Italiji se kaže da nema igrača koji je uvijek katastrofalan. Mislim da bismo trebali biti pozitivni. Reprezentacija Italije je dobro odradilia posao protiv Ukrajine i Poljske. Mancinijeva nova era ide dobro i pokušavamo vidjeti stvari pozitivno. Nedavno smo pobijedili ovdje 1-0. Sada imamo mnogo toga za igrati. Tu je i Milanski derbi, pobjeda bi nam omogućila povećanje naše prednosti. Moramo se ponovno fokusirati na Serie A. Prva utakmica nakon reprezentativne stanke je najopasnija. Genoa je promijenila trenera. Piątek? On je iznenađenje i pravi strijelac. Jurić? Njegova Genoa neće biti veoma različita od prethodne. Oni su momčad u svakom pogledu. Bit će to fizička utakmica. Razlika između nas i Napolia je tri boda, bez obzira na njihov poraz na našem stadionu. Da li je Serie A dosadna? Za nas, ne. Moramo ovdje pobijediti," izjavio je Allegri na konferenciji za tisak.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.