23/09/2018

Serie A 2018/19 / 5. kolo / Frosinone - Juventus 0:2 (0:0)

u 22:26h / Kategorija:

Bianconeri su u okviru petog kola italijanskog šampionata gostovali u Frosinoneu istoimenoj ekipi. Dvoboj izabranika Massimiliana Allegrija i Morena Longa na Stadio Benito Stirpe okončan je pobjedom Bianconera rezultatom od 2:0 koju su pogocima donijeli Cristiano Ronaldo i Federico Bernardeschi.

Utakmica je krenula očekivanim raspletom budući da je Frosinone odlučio u potpunosti zatvoriti prilaze golu Sportiella, a Bianconeri su imali težak zadatak probiti bedem domaćina. Nekoliko pokušaja Cristiana Ronalda bilans je prvog poluvremena utakmice u Frosinoneu, a  početni rezultat ostao je aktivan i pri odlasku u svlačionicu. Drugo poluvrijeme donijelo je pravu opsadu pred golom domaćina koju konačno otključava Cruistiano Ronaldo u 82. minutu. Miralem Pjanić je šutirao sa petnaestak metara, a lopta je od blok odbrane Kanarinaca stigla pred Ronalda koji takve prilike ne propušta. Konačan rezultat susreta postavio je Federico Bernardeschi u četvrtom minutu nadoknade na asistenciju Miralema Pjanića.

Frosinone (5-3-2): Sportiello; Zampano, Goldaniga, Salamon, Capuano, Molinaro; Chibsah, Maiello, Hallfredsson; Campbell, Perica.
Klupa (12): Ariaudo, Bardi, Beghetto, Brighenti, Cassata, Ciano, Ciofani, Crisetig, Ghiglione, Krajnc, Pinamonti, Soddimo.
Trener: Moreno Longo.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cuadrado, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Can, Pjanić, Bentancur; Dybala, Mandžukić, Ronaldo.
Klupa (8): Perin, Pinsoglio, Benatia, Bonucci, Cancelo, Matuidi, Bernardeschi, Kean.
Trener: Massimiliano Allegri.

Stara dama će naredni susret odigrati već u srijedu, 26. septembra sa početkom od 21h, kada će u okviru 6. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostiti Bolognu Filippa Inzaghija.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.