25/08/2018

Serie A 2018/19 / 2. kolo / Juventus - Lazio 2:0 (1:0)

u 19:53h / Kategorija:

Drugo kolo Serie A na megdan sedmerostrukim šampionima Italije u nizu doveo je Inzaghijev Lazio. Utakmica na Allianz Stadiumu okončana je drugom sezonskom pobjedom Stare dame, ovoga puta golovima Miralema Pjanića u prvom, odnosno Marija Mandžukića u drugom poluvremenu.

Nakon uvodnih pokušaja Senada Lulića i sjajne parade Wojciecha Szczesnya, kao i dobrog postavljanja Poljaka pri pokušaju Adama Marušića, Bianconeri su gotovo u potpunosti preuzeli kontrolu nad sredinom terena. Najbolju priliku Bianconeri su propustili u 19 minutu kada nakon sjajne dubinske lopte Leonarda Bonuccija zračni duel u šesnaestercu protivnika osvaja Blaise Matuidi i spušta ju do Samija Khedire koji sa desetak metara trese stativu Tomasa Strakoshe. Ipak, akcija je završila tek par trenutaka kasnije, odnosno nakon sjajne odbrane golmana Lazaiala i odličnog pokušaja Federica Bernardeschija. Igrao se 30. minut kada je Stara dama stigla do vodstva. Plela se dugo mreža oko šesnaesterca gostiju, a odbijenu loptu fantastičnim udarcem sa dvadeset metara u nebranjeni dio mreža Lazia šalje Miralem Pjanić i postavlja konačan rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku je ritam utakmice dodatno opao, tako da smo do prve ozbiljnije prilike morali čekati do 71. minute i odličnog pokušaja Cristiana Ronalda, ali i fantastične odbrane gostujućeg golmana. Samo četiri minute Ronaldo je imao novu priliku nakon odličnog prizemnog centaršuta Joăa Cancela, ali ono što Portugalcu nije pošlo za rukom jeste Mariju Mandžukiću koji koristi prostor u odbrani Lazia i sa desetak metara matira nemoćnog Strakoshu. Do kraja nismo upisali promjenu rezultata, ostalo je Juventus 2, Lazio 0.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira (85'), Pjanić (69'), Matuidi; Bernardeschi (60'), Ronaldo, Mandžukić.
Klupa (10): Perin, Pinsoglio, Barzagli, Benatia, Rugani, (69') Can, (85') Bentancur, Cuadrado, (60') Costa, Dybala.

Lazio (3-5-1-1): Strakosha; Wallace, Acerbi, Radu; Marušić, Parolo (64'), Leiva, Milinković-Savić (79'), Lulić; Luis Alberto (64'); Immobile.
Klupa (12): Proto, Guerrieri, Caceres, Basta, Bastos, (79') Durmisi, (64') Badelj, Murgia, (64') Correa, Cataldi, Rossi, Caceido.
Trener: Simone Inzaghi.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u Parmi na Stadio Ennio Tardini u narednu subotu, 01. septembra sa početkom od 20:30h kada će u okviru 3. kola Serie A gostovati povratnicima u elitni rang italijanskog fudbalskog takmičenja, Parmi Roberta D'Aversa.