14. januar je kroz historiju bio uspješan dan za Bianconere, slavljene su brojne pobjede, a na današnji dan rođena su i dva bivša fudbalera Stare dame.
1923. godine na današnji dan u Italiji su na rasporedu bile utakmice 9. kola Sjeverne lige, grupe B, a Juventus je na Stadio di Corso Marsiglia ugostio Cremonese, te slavio pobjedu rezultatom od 3:1. Davne nedjelje se za pobjedu Bianconera u listu strijelaca dva puta upisao Francesco Blando, te jednom Pio Ferraris, dok je jedini gol za goste iz Cremone slavio Bonzio. Stara dama je u sezoni 1922/23 završila na 5. poziciji Sjeverne lige, grupe B, sa 14 bodova zaostatka za Genoom.
1924. godine na današnji dan u Viareggio, Italija, rođen je Alberto Bertuccelli, defanzivac koji je boje Stare dame branio od 1949. do 1954. godine. Alberto je prve fudbalske korake napravio u mladim generacijama Pontedere, sa kojima je 1942. godine potpisao i prvi profesionalni ugovor. U narednih 7 godina, pored Pontedere, nosio je i dres Viareggia, te Lucchesea, da bi se 1949. godine preselio u redove Juventusa. Ubrzo je uspio osigurati mjesto u startnoj postavi Bianconera, sa kojima je u sezoni 1949/50 uspio proslaviti titulu šampiona. U istoj godini je prvi put pozvan da brani boje nacionalnog tima, a debitovao je 22. maja u pobjedi rezultatom od 3:1 nad Austrijom. Alberto Bertuccelli je u dresu Stare dame nastupio u 144 navrata, te pri tomu postigao i dva pogotka. Nacionalni dres je oblačio u 6 navrata. 1954. godine potpisao je za Romu, u kojoj je već naredne godine i okončao igračku karijeru. Sa Juventusom je osvojio dva Scudetta (u sezonama 1949/1950 i 1951/1952). Preminuo je 15. avgusta 2002. godine u starosnoj dobi od 78 godina.
Alberto Bertuccelli u dresu Juventusa
1940. godine na današnji dan u Italiji su na rasporedu bile utakmice 15. kola šampionata, a Juventus Umberta Caligarisa je na stadionu Benito Mussolini u Torinu slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom od 4:0 protiv Ligurije. Strijelac dva gola bio je Mario Bo, dok su Felice Placido Borel i Guglielmo Gabetto po jednom tresli mrežu tima sa sjeverozapadne obale Italije. Stara dama je sezonu 1939/40 završila na trećoj poziciji tabele Serie A sa 8 bodova zaostatka za ambrosiana-interom.
1951. godine na današnji dan Juventus Jessea Carvera je u okviru 19. kola italijanskog šampionata gostovao Atalanti na stadionu Comunale u Bergamu, te slavio trijumf rezultatom od 5:1. Strijelac tri gola nedjeljnog popodneva bio je veliki Giampiero Boniperti, dok su za Bianconere po jedan gol postigli i Carl Aage Præst i Karl Aage Hansen. Jedini pogodak za "La Dea" slavio je Jørgen Leschly Sørensen. Jesse Carver nije dočekao kraj sezone na mjestu trenera Stare dame, zamijenio ga je u martu naredne godine Luigi Berttolini. Stara dama je u sezoni 1950/51 završila na trećoj poziciji prvenstvene tabele sa 6 bodova zaostatka za Milanom.
1955. godine na današnji dan u Quattordio, Italija, rođen je Domenico Maggiora, veznjak koji je u sezoni 1973/1974 bio na listi Juventusovih igrača, ali ipak nikada nije debitovao u seniorskom timu Stare dame u okviru Nacionalnog šampionata. Jedini nastup za seniore Juventusa, nakon dvije godine u Juventusovoj Primaveri sa kojom je osvojio dva naslova, bio je u okviru Coppa Italia. Već naredne godine preselio se u redove Varesea. U nastavku karijere branio je boje Rome, Sampdorije, Cagliarija, dok je igračku karijeru okončao u Cataniji. Od 1989. do 2010. godine obnašao je posao trenera Juventusovih naraštaja do starosne dobi od 15 godina.
Sezona 1973/74, Domenico Maggiora (prvi s lijeva) u društvu Musiella i Longobucca
1968. godine na današnji dan Juventus Heriberta Herrere je u okviru 15. kola Serie A na Comunaleu ugostio SPAL, te slavio pobjedu rezultatom od 2:0 nakon golova Gianfranco Leoncinia i Virginio De Paolia. Stara dama je sezonu 1967/68 završila na trećoj poziciji šampionata sa 10 bodova zaostatka za Milanom.
Tim Juventusa iz sezone 1967/68
2001. godine na današnji dan na rasporedu su bile utakmice 14. kola italijanske Serie A, a Bologna je na Delle Alpiju gostovala Ancelottievom Juventusu, te pretrpila minimalan poraz golom Davida Sergia Trezegueta. Stara dama je u sezoni 2000/01 završila na drugoj poziciji šampionata sa dva boda zaostatka za Romom.
Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.