18/04/2018

Serie A 2017/18 / 33. kolo / Crotone - Juventus 1:1 (0:1)

u 22:38h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 33. kola Serie A putovala u Crotone na noge istoimenom klubu. Susret na Stadio Ezio Sciuda okončan je remijem sa po jednim golom u obje mreže. Bianconeri su poveli golom Alexa Sandra, da bi izjednačenje Croroneu sjajnim pogotkom donio Simy. Novim kiksom Juventus je dopustio Napoliju da se na drugoj poziciji pred derbi sezone primakne na svega četiri boda zaostatka.

Bianconeri su krenuli agresivno i već u 16. minuti potvrdili očekivano. Douglas Costa je ubacio sa lijeve strane, a Alex Sandro bio najbolji u skoku i glavom sproveo loptu u dalji ugao nemoćnog Cordaza za rano vodstvo Stare dame. U nastavku poluvremena upisali smo i pokušaje Gonzala Higuaina, ali i Crotoneovog Simya, ali u oba navrata većih problema nisu imali večerašnji čuvari mreže. Na pauzu se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Nastavak je donio otvoreniju i bolju igru domaćina koji su ponajbolju priliku imali u 60. minutu kada iz indirektnog udarca ipak ne uspijevaju savladati Wojciecha Szczesnya. Pet minuta kasnije, domaćini ipak dolaze do izjednačenja, a spektakularnim makazicama u listu strijelaca upisao se 25-godišnji Simy. Uzvratili su ubrzo i Bianconeri dalekometnim udarcem Blaisea Matuidija, ali istakao se paradom Alex Cordaz. Par minuta kasnije golman Crotonea se počeo izdvajati u pojedinca susreta kada je sjajno odbranio silovit udarac Gonzala Higuaina. Do kraja Bianconeri nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti na gol domaćina, ostalo je Crotone 1, Juventus 1.
Crotone (4-3-3): Cordaz; Faraoni, Ceccherini, Capuano, Martella; Barberis, Mandragora, Rohden 87'; Diaby 63', Simy, Stoian 77'.
Klupa (12): 87' Ajeti, Crociata, Festa, Izco, Nalini, Pavlović, Ricci, 77' Sampirisi, Šimić, 63' Trotta, Tumminello, Zanellato.
Trener: Walter Zenga.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Lichtsteiner, Benatia, Rugani, Alex Sandro; Matuidi, Marchisio 64', Sturaro 68'; Douglas Costa, Higuain, Dybala 88'.
Klupa (10): Buffon, Pinsoglio, Chiellini, Höwedes, Barzagli, Asamoah, Khedira, 64' Bentancur, 68' Cuadrado, 88' Bernardeschi.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u okviru 34. kola Serie A, kada će u derbiju sezone na Allianz Stadiumu ugostiti Sarrijev Napoli. Dvoboj Bianconera i Partenopea na rasporedu je u nedelju, 22. aprila, sa početkom u 20:45h.