27/01/2018

Serie A 2017/18 / 22. kolo / Chievo Verona - Juventus 0:2 (0:0)

u 22:36h / Kategorija:

Dvadeset i drugo kolo Serie A odvelo je Juventus u Veronu, gdje su Bianconeri odmjerili snage sa Chievom Rolanda Marana. Susret na Stadio Marc'Antonio Bentegodi okončan je pobjedom Bianconera rezultatom od 2:0 do koje su aktuelni prvaci došli golovima Samija Khedire i Gonzala Higuaina.

Prvih 45 minuta na Bentegodiju donijelo je spor ritam i poluvrijeme šturo prilikama. Zabilježili smo tek dalekometne pokušaje Pjanića, Higuana, potom i Khedire, dok je period do odlaska na odmor ponajviše obilježila nesmotrenost Samuela Bastiena koji je u svega par minuta zaradio dva žuta kartona, odnosno isključenje, te ostavio svoj tim na cjedilu u predstojećih pedesetak minuta susreta.

Čak osamanaest minuta nastavka bilo je potrebno Bianconerima da stvore ozbiljniju priliku, ali nakon prodora Douglasa Coste na povratnu loptu ne reaguje najbolje Mario Mandžukić i dosta lagano šutira u ruke Sorrentina. Nakon novog isključenja, ovoga puta Cacciatorea zbog neprimjerene gestikulacije, gledali smo viktoriju pred golom domaćina, a Juventus je dominaciju iskoristio u 67. minuti kada na povratnu loptu Federica Bernardeschija odlično reaguje Sami Khedira i sa nekih desetak metara zakucava loptu iza leđa nemoćnog Sorrentina. Bianconeri su pobjedu potvrdili u 88. minutu, kada na ubačaj Douglasa Coste utrčava Gonzalo Higuain i glavom postavlja konačan rezultat susreta, Chievo Verona 0, Juventus 2.
Chievo (3-5-1-1): Sorrentino; Bani, Dainelli, Tomović 63'; Cacciatore, Bastien, Radovanović, Hetemaj, Jaroszynski; Birsa 79'; Pucciarelli 46'.
Klupa (12): Cesar, Confente, 46' Depaoli, 63' Gamberini, Garritano, Gobbi, Leris, 79' Meggiorini, Pellissier, Rigoni, Seculin, Stepinski.
Trener: Rolando Maran.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Barzagli, Benatia, Asamoah 72'; Khedira, Pjanić, Sturaro 53'; Douglas Costa, Higuain 89', Mandžukić.
Klupa (9): Buffon, Pinsoglio, 72' Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro, 89' Bentancur, Matuidi, 53' Bernardeschi.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u utorak, 30. januara sa početkom od 20:45h, kada će na Stadio Atleti Azzurri d'Italia u okviru prvog polufinalnog susreta Coppa Italia gostovati bergamskoj Atalanti. 23. kolo Serie A u Torino dovodi Sassuolo, a susret na Allianz Stadiumu zakazan je za nedelju, 04. februara sa početkom od 15:00h.