03/01/2018

Coppa Italia 2017/18 / 1/4 finala / Juventus - Torino 2:0 (1:0)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je u okviru četvrtine finala Coppa Italia na Allianz Stadiumu ugostila 238. zvanični Derby della Mole. Dvoboj Bianconera i Mihajlovićeve Granate okončan je novom pobjedom Allegrijevih izabranika rezultatom od 2:0 za koju su se golovima pobrinuli Douglas Costa i Mario Mandžukić.

Susret na Allianz Stadiumu krenuo je izrazito dinamično, a Bianconeri su od starta preuzeli inicijativu i zasluženo poveli već u 15. minutu preko Douglasa Coste. Paulo Dybala je dobro izblokirao pokušaj odbrane Tora da degažira loptu iz vlastitog šesnaesterca, ista je stigla pred Brazilca koji sjajnim šutem ostavlja nemoćnim Vanju Milonković-Savića na golu Granate i dovodi Bianconere u rano vodstvo. U narednih nekoliko minuta oba sudionika četvrtfinalnog Derbya della Mole mogli su do pogotka. Prvo je Dybala iz odlične prilike šutirao neprecizno preko gola Torina, dok je na drugoj strani M'Baye Niang zatresao stativu gola Wojciecha Szczesnya. 28. minut donio je novu sjajnu priliku za Bianconere, kada je nakon izvrsnog prodora raspoloženi Douglas Costa uputio prizemnu povratnu loptu pred Paula Dybalu, čiji silovit pokušaj ipak brani dobro postavljeni golman Torina. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu Stare dame.

Nastavak je pružio nastavak dominacije Bianconera, a nakon dobrih, ali neiskorištenih prilika Marija Mandžukića i Blaisea Matuidija, Hrvat u 67. minuti ipak stiže do pogotka, a istom je prethodilo dodavanje Paula Dybale. Tokom posljednjih desetak minuta regularnih 90 upisali smo i dobre pokušaje Gonzala Higuaina i Kwadwa Asamoaha, ali u oba navrata iskazao se Milinković-Savić. Ostao je nepromijenjen rezultat iz 67. minute, Juventus je rezultatom od 2:0 eliminisao gradskog rivala i ovjerio kartu za polufinale ovogodišnjeg izdanja Coppa Italia.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Sturaro 46', Rugani, Chiellini, Asamoah; Marchisio 60', Pjanić, Matuidi; Dybala, Mandžukić 78', Douglas Costa.
Klupa (10): Pinsoglio, Loria, Alex Sandro, Benatia, Barzagli, 46' Lichtsteiner, 60' Khedira, Bentancur, Bernardeschi, 78' Higuain.
Torino (4-3-3): Milinković-Savić, De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Molinaro; Acquah 81', Rincon, Baselli 82'; Iago Falque, Niang 81', Berenguer.
Klupa (12): Bonifazi, 82' Boye, 81' De Luca, Fiordaliso, Gustafsson, Ichazo, Millico, Moretti, 81' Obi, Sirigu, Umar, Valdifiori.
Trener: Siniša Mihajlović.
Stara dama je današnjim slavljem potvrdila plasman u polufinale nacionalnog kupa u kojem će dvomeču snage odmjeriti sa Atalantom koja je u sinoćnjem sudaru eliminisala Napoli. Polufinalni susreti Coppa Italia na rasporedu su 31. januara, odnosno 28. februara. Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u subotu, 06. januara, sa početkom od 20:45h, kada će na Sardegna Areni gostovati Cagliariju Lopeza Breija Luisa Diega.