30/12/2017

Serie A 2017/18 / 19. kolo / Hellas Verona - Juventus 1:3 (0:1)

u 22:40h / Kategorija:

Bianconeri su 2017. godinu ispratili gostovanjem u Veroni, a dvoboj Allegrijevih Bianconera i Hellas Verone Fabia Pecchie na Stadio Marc'Antonio Bentegodi, odnosno posljednji susret 19. kola i prvog dijela sezone italijanskog šampionata okončan je slavljem Stare dame, za koju se sa dva pogotka pobrinuo Paulo Dybala, te jednim Blaise Matuidi. Jedini pogodak za domaćine proslavio je Martin Caceres.

Stara dama je sjajno ušla u susret na neugodnom Bentegodiju, te već u šestom minutu ostvarila vodstvo. Sami Khedira poveo je polukontru, dogdao do Gonzala Higuaina čiji udarac odsjeda na stativi domaćina. Ipak u nastavku, lopta stiže na lijevu stranu do Blaisea Matuidija koji spretno pogađa dalji ugao gola Nicolasa i dovodi svoj tim u rano vodstvo. Do isteka prvih 45 minuta upisali smo i tri nova pokušaja Gonzala Higuaina, ali promjene rezultata nije bilo. Na pauzu se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Nastavak je donio otvoreniju igru domaćina, koja im se i isplatila nakon nepunih 15 minuta. Matuidi je uputio loše dodavanje prema Khediri, loptu presjekao bivši Bianconero, Martin Caceres i u nastavku iz daljine fantastično pogodio mrežu Wojciecha Szczesnya za izjednačenje. Radost domaćina trajala je svega desetak minuta, nakon kojih Stephan Lichtsteiner ubacuje sjajnu loptu na 11 metara od gola Nicolasa, a Paulo Dybala pogađa za novo vodstvo Stare dame i prekid posta bez postignutog pogotka. U toku se igrao 77. minut kada smo upisali fantastičan solo prodor Paula Dybale, ispremiješao je odbranu domaćeg tima mladi Argentinac, te matirao nemoćnog Andradea Nicolasa postigavši pogodak za tada već ubjedljivo vodstvo Bianconera. Dybala je nastavio dominirati na terenu Marc'Antonio Bentegodija, te je u nastavku golman domaćina ostao najzaslužniji što Juventus nije i ubjedljivijim rezultatom slavio. Ostao je aktivan rezultat iz 77 minuta, Juventus je pobjedom rezultatom od 3:1 zatvorio 19. kolo Serie A.
Hellas Verona (4-2-3-1): Nicolas; Ferrari, Caracciolo, Heurtaux, Caceres 78'; Buchel, Zuculini B.; Romulo, Verde, Bessa 88'; Kean 82'.
Klupa (12): Bearzotti, 88' Calvano, Coppola, Felicioli, Fossati, Laner, 78' Pazzini, Silvestri, Souprayen, Tupta, Valoti, 82' Zuculini.
Trener: Fabio Pecchia.
Juventus (4-3-2-1): Szczesny; Lichtsteiner 74', Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Matuidi, Bentancur 46', Khedira; Dybala, Mandžukić 83'; Higuain.
Klupa (10): Asamoah, 74' Barzagli, 46' Bernardeschi, Costa, Loria, 83' Marchisio, Pinsoglio, Pjaca, Rugani, Sturaro.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u srijedu, 03. januara, sa početkom od 20:45h, kada će na Allianz Stadiumu ugostiti gradskog rivala u okviru četvrtfinala Coppa Italia. 20. kolo Serie A Juventus vodi na Sardegna Arenu, a susret sa Cagliarijem Luisa Diega Lopesa na rasporedu je naredne subote, 06. januara, sa početkom od 20:45h.