26/11/2017

Serie A 2017/18 / 14. kolo / Juventus - Crotone 3:0 (0:0)

u 22:33h / Kategorija:

Torinski Allianz Stadium ugostio je susret 14. kola Serie A i dvoboj između Juventusa i Crotonea Davidea Nicole, a isti je okončan 11. ligaškim slavljem aktuelnih prvaka Italije. Za ubjedljivu pobjedu, ovoga puta rezultatom od 3:0 golovima su se pobrinuli Mario Mandžukić, Mattia de Sciglio i Medhi Benatija.

Prvo poluvrijeme donijelo je apsolutnu dominaciju Juventusa nad gostima koji su prvi i rezervni plan posvetili isključivo odbrani svoga gola. Ipak, sem par pokušaja Douglasa Coste, Blaisea Matuidija i Maria Mandžukića, Bianconeri nisu ozbiljnije zaprijetili po golu disciplinovanog Crotonea, a na pauzu se otišlo pri početnom rezultatu.

Sedam minuta nastavka bilo je potrebno Bianconerima da dominaciju pretvore u vodstvo. Nešto više prostora po desnoj strani dobro je iskoristio Andrea Barzagli i sjajnim centaršutem uposlio Maria Mandžukića koji sa desetak metara glavom pronalazi nebranjeni dio gola Cordaza. 60. minut susreta donio je više vodstvo domaćina. Nakon duže akcije lopta je stigla na 20.-tak metara pred Mattiju De Sciglija, koji u prvom kontaktu sa loptom nakon izmjene Stephana Lichtsteineta postiže eurogol. Deset minuta kasnije bilo je već 3:0 za Juventus. Miralem Pjanić je ubacio oštru prizemnu loptu sa desne strane, a na visini druge stative nije imao težak posao Medhi Benatija da iz blizine zatrese mrežu Crotonea i postavi konačan rezultat susreta.

Juventus (3-4-2-1): Buffon; Barzagli, Benatia, Höwedes 68'; Lichtsteiner 57', Marchisio 77', Matuidi, Alex Sandro; Dybala, Douglas Costa; Mandžukić.
Klupa (9): Szczęsny, Pinsoglio, 57' De Sciglio, Rugani, Asamoah, 68' Pjanić, 77' Sturaro, Bentancur, Higuain.

Crotone (4-4-2): Cordaz; Sampirisi, Ajeti, Ceccherini, Pavlović; Rohden, Barberis, Mandragora, Nalini 85'; Tonev 75', Budimir.
Klupa (12): Cabrera, Crociata, 85' Faraoni, Festa, Martella, Romero, Simić, Stoian, Suljić, Simy, 75' Trotta, Viscovo.
Trener: Davide Nicola.

Naredni susret donosi derbi kola na San Paolu, budući da izabranici Massimiliana u petak, 01. decembra sa početkom od 20:45h gostuje Sarrijevom Napoliju, prvoplasiranoj ekipi tabele Serie A.