22/11/2017

Liga prvaka 2017/18 / 5. kolo / Juventus - Barcelona 0:0 (0:0)

u 22:39h / Kategorija:

Srijeda večer donijela je derbi dvaju giganata, predstavnika Apeninskog i Pirinejskog poluostrva, ali me i očekivani spektakl. Tako je Stara dama na Allianz Stadiumu ugostila Barcelonu Ernesta Valverdea, a susret 5. kola grupne faze Lige prvaka okončan je remijem bez golova. Ovim rezultatom Barcelona je potvrdila prolazak među 16 najboljih, dok će izabranici Massimiliana Allegrija isto pokušati potvrditi na gostovanju grčkom Olympiakosu.

Početak susreta pripalo je Binconerima koji su preko Cuadrada i Douglasa Coste već u drugoj minuti zaprijetili na gol Ter Stegena, koji ipak bez većih problema brani udarac Brazilca. Uslijedio je period u kojem se Barcelona probudila i uspostavila ravnotežu na sredini terena, a na narednu priliku morali smo čekati 18. minutu i grešku Andresa Inieste koja je otvorila prostor Paulu Dybali, ali na kraju polukontre domaćina još jednom se iskazao golman Blaugrane. Sa druge strane najbolju priliku za Katalonce vidjeli smo u 22. minuti kada iz slobodnog udarca i neugodnog ubačaja Ivan Rakitić pogađa stativu gola Gianluigija Buffona, a na koju odbijenu loptu loše reaguje Paulinho i loptu šalje samo u gol aut. Posljednje minute poluvremena propale su Bianconerima koji još jednom prijete preko Paula Dybale, ali udarac mladog Argentinca sa desetak metara iskosa odlazi samo za malo iznad gola gostiju. Na poluvrijeme se otišlo bez promjene rezultata.

Nastavak je donio dominaciju Barcelone i daleko veći posjed lopte Katalonaca koja se ipak ispostavio jalovim kako smo na prvu pravu priliku čekali čak do 92. minute kada nakon dodavanja Sandra Paulo Dybala fantastično šutira sa nekih 20 metara, ali još boljom reakcijom Ter Stegen čuva svoju mrežu netaknutom. Promjene rezultata nije bilo ni do kraja susreta, ostalo je Juventus 0, Barcelona 0.
Juventus (3-4-2-1): Buffon; Rugani, Benatia, Barzagli; Alex Sandro, Pjanić 66', Khedira, Cuadrado 71'; Douglas Costa 85', Dybala; Higuain.
Klupa (7): Szczesny, De Sciglio, Asamoah, 71' Marchisio, 85' Matuidi, 66' Bentancur, Mandžukić.
Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Digne, Umtiti, Pique, Semedo; Iniesta 82', Busquets, Rakitić; Paulinho, Luis Suarez, Deulofeu 56'.
Klupa (7): 82' Alba, Cillessen, 56' Messi, Paco, Denis Suarez, Vermaelen, Vidal.
Trener: Ernesto Valverde.
Šesto kolo grupne faze Lige prvaka Juventus vodi na noge Olympiakosu, a utakmica na Kariskakis stadionu na rasporedu je u utorak, 05. decembra. Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u nedelju, kada će sa početkom od 20:45h na Allianz Stadiumu ugostiti Crotone.