27/09/2017

Liga prvaka 2017/18 / 2. kolo / Juventus - Olympiakos 2:0 (0:0)

u 22:36h / Kategorija:
Liga prvaka 2017/18 / 2. kolo / Juventus - Olympiacos 2:0 (0:0)

Drugo kolo grupne faze Lige prvaka je na Allianz Stadium dovelo grčki Olympiakos predvođen Takisom Lemonisom. Iz drugog pokušaja Juventus je došao do prvih bodova i pobjede rezultatom od 2:0 za koju su se golovima pobrinuli Gonzalo Higuain i Mario Mandžukić.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; Sturaro (81' Benatia), Barzagli, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Matuidi; Cuadrado (60' Higuain), Dybala, Douglas Costa (84' Bernardeschi); Mandžukić.
Olympiakos (4-2-3-1): Proto; Figueiras, Engels, Nikolaou; Koutris, Zdjelar (77' Fortounis), Romao; Pardo (72' Ben), Odjidja, Sebá; Emenike (88' Marin).
Prvih 45 minuta ponudilo je šahovsku partiju Allegrija i Takisa Lemonisa. Bianconeri su imali loptu nešto više u svom posjedu, ali su protiv izuzetno organizovanih gostiju teško dolazili do prilika. Jednu takvu smo vidjeli nakon prekida u 35. minutu kada je nakon ubačaja iz ugla najbolje u šesnaestercu gostiju skočio Stefano Sturaro, ali udarac glavom prinudnog desnog beka Bianconera nije bio dovoljno dobar da prevari dobro postavljenog Prota. Pet minuta poslije pokušao je glavom i Mario Mandžukić nakon ubačaja Alexa Sandra sa lijeve strane, ali još jednom je lopta išla previše blizu golmana Grka. Odgovorili su i gosti preko Parda, ali siguran je na drugoj strani bio i Gianluigi Buffon. Posljednje minute donijele su blagu paniku u defanzivni red Olympiakosa, pa smo pored dobrog pokušaja Paula Dybale i parade Prata vidjeli i nesmotrenost Engelsa kojeg je stativa spasila autogola. Na odmor se otišlo pri nepromijenjenom rezultatu.

Nastavak je donio apsolutnu dominaciju Juventusa. Ritam utakmice je znatno porastao i igra se u potpunosti preselila pred gol Olympiakosa koji je samo iz kontra napada pokušavao ugroziti gol Buffona. Šezdesete minute susreta su donijele po jednu dobru priliku na obje strane. Prvo je Mandžukić pokušao glavom, da bi na drugoj strani Buffon uz manje probleme ipak odbranio pokušaj Odjidje. 69. minut donio je zasluženo vodstvo Bianconera. Alex Sandro je dobro probio po lijevoj strani, ubacio prizemnu loptu za Higuaina čiji prvi udarac blokira golman gostiju, ali ne i u nastavku drugi pokušaj Argentinca koji odsjeda u mreži gola grčkog tima. Samo deset minuta poslije Stara dama je uduplala vodstvo. Gonzalo Higuain je odlično proigrao Paula Dybalu čiji udarac sa linije izbija Engels, međutim samo pred  Maria Mandžukića koji je dobro ispratio cijelu akciju i iz velike blizine, pokazat će se poslije postavio konačan rezultat utakmice.

Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u nedelju, 01. oktobra sa početkom od 20:45h, kada će u okviru 7. kola italijanskog šampionata gostovati Atalanti na bergamskom Stadio Atleti Azzurri d'Italia. Treće kolo grupne faze Lige prvaka u Torino dovodi Sporting Lisabon, a susret je na rasporedu 18. oktobra.