22/01/2017

Serie A 2016/17 / 21. kolo / Juventus - Lazio 2:0 (2:0)

u 14:22h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 21. kola Serie A na Juventus stadionu ugostila rimski Lazio Simonea Inzaghija u nadi da povrati znatniju prednost na čelu tabele italijanskog šampionata. Rekordnu 27. domaću pobjedu u nizu, ovoga puta rezultatom od 2:0 donijeli su golovima Paulo Dybala i Gonzalo Higuain.

Juventus (4-2-3-1): Buffon; Lichtsteiner (74' Barzagli), Bonucci, Chiellini, Asamoah; Khedira, Pjanić; Cuadrado, Dybala (82' Rincon), Mandžukić; Higuain (87' Pjaca).
Lazio (4-3-3): Marchetti; Patric, de Vrij, Wallace, Radu (60' Lukaku); Parolo, Biglia (60' Đorđević), Milinković-Savić; Lombardi (66' Murgia), Immobile, Felipe Anderson.

Stara dama je boje ušla u utakmicu, a već je 5. minut donio prednost Bianconerima. Centaršut je glavom spustio Mandžukić pred Dybalu, a mlada argentinska zvijezda na već gotovo sebi svojstven način sa 20 metara lijevom nogom matirao nemoćnog Marchettia za rano vodstvo Stare dame.

12 minuta poslije Bianconeri su uduplali vodstvo. Gonzalo Higuain je sjajno ispratio centaršut Juana Cuadrada i sa 7 metara nesmetano proslijedio loptu iza leđa golmana Biancocelesta. Do kraja poluvremena je ritam utakmice opao, a promjene rezultata nismo zabilježili. Na odmor se otišlo pri vodstvu Stare dame od 2 gola razlike.

U nastavku je Lazio krenuo agilnije, te po prvi put u utakmici u 52. minuti preko ne tako sjajnog udarca Andersona zaprijetio po golu Buffona. U istoj minuti uzvratili su i Bianconeri, a šut Paula Dybale je za par centimetara promašio metu. Do kraja je Juventus iskusno sačuvao vodstvo, kao i snagu kako ih već za tri dana čeka susret sa Milanom u okviru četvrtfinala Coppa Italia. Ostalo je Juventus 2, Lazio 0.

Izabranici Massimiliana Allegrija će narednu utakmicu odigrati u okviru četvrtfinala Coppa Italia, kada će već naredne srijede na svom stadionu ugostiti milanske Rossonere. Naredni susret Serie A Juventus vodi u Reggio Emiliu gdje će na Mapei Stadium odmjeriti snage sa Sassuolom. Utakmica 22. kola Serie A je na rasporedu naredne nedelje sa početkom od 15:00h.