03/12/2016

Serie A 2016/17 / 15. kolo / Juventus - Atalanta 3:1 (2:0)

u 22:39h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 15 kola italijanskog šampionata na svom stadionu ugostila sjajnu Atalantu Gian Piera Gasperinija. Atalanta je nastavila niz loših igara na Juventus stadion, a novu pobjedu Bianconerima, ovoga puta rezultatom od 3:1 golovima su donijeli Alex Sandro, Daniele Rugani i Mario Mandžukić. Jedini pogodak za goste postigao je Remo Freuler.

Juventus (4-3-1-2): : Buffon; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Khedira (61' Lemina), Marchisio, Sturaro; Pjanić (78' Evra); Mandžukić (76' Cuadrado), Higuain.
Atalanta (3-4-1-2): Sportiello; Toloi, Caldara, Masiello; Conti (55' Grassi), Kessie, Freuler, Spinazzola; Kurtić (75' D'Alessandro); Petagna (56' Pešić), Gomez.

Stara dama je bolje otvorila utakmicu, a dominaciju su domaćini iskoristili već u 15 minutu kada Alex Sandro nakon sjajnog solo prodora sa 18 metara šutira u bliži ugao golmana Atalante i pogađa za rano vodstvo Bianconera. Na novi pogodak smo čekali svega četiri minute kada je nakon ubačaja iz kornera Miralema Pjanića u kaznenom prostoru gostiju najbolje skočio Daniele Rugani, te sa 11 metara matirao nemoćnog Marca Sportiella. Zabilježili smo sjajan pokušaj Pjanića iz slobodnog udarca u 28 minuti utakmice, ali ovoga puta Sportiello je bio na visini zadatka. Pred finiš prvog poluvremena probudili su se i gosti, ali se u periodu od samo 60 sekundi sa četiri izblokirana udarca Nerazzurra iskazao hrvatski napadač Mario Mandžukić. Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Juventusa od dva gola razlike.

Sličnu igru gledali smo i u nastavku. Narednu izglednu priliku zabilježili smo u 63. minutu kada se iz daljine na udarac odlučio Claudio Marchisio, ali je 24-godišnji Sportiello sjajnom paradom na neko vrijeme u igri ostavio svoj tim. Ipak, samo minutu poslije, novi korner Bianconeri su iskoristili da bi pobjegli na tri gola razlike. Još jednom je ubacio Miralem Pjanić, a ovoga puta najbolji u skoku bio Mario Mandžukić i prekrasnim golom krunisao večerašnju sjajnu izvedbu. Mogao je i Juan Cuadrado do drugog sezonskog pogotka u okviru Serie A, ali se u namjeru Kolumbijca ispriječio golman Nerazzurra. Gosti su smanjili vodstvo u 82. minutu kada je nakon sjajnog ubačaja D'Alessandra fantastično reagovao Freuler i sa 10.-tak metara iz voleja matirao nemoćnog Gianluigia Buffona za Juventus 3, Atalanta 1. Do kraja je nakon nesigurne reakcije odbrane gostiju Mario Lemina iz blizine pogodio stativu, ali novu promjenu rezultata na Juventus stadionu nismo vidjeli. Izabranici Massimiiana Allegrija su u 15. kolu italijanskog šampionata upisali svoju 12. ligašku pobjedu.

Stara dama će okviru posljednjeg kola grupne faze lige prvaka na svom stadionu ugostiti zagrebački Dinamo, a utakmica je na rasporedu naredne srijede, 07. decembra. Naredno kolo Serie A u Torino donosi fudbalski spektakl u vidu historijskog 235. gradskog derbija. Derby della Mole je na rasporedu naredne nedelje, 11. decembra sa početkom od 15:00h.