07/12/2016

Liga prvaka 2016/17 / 6. kolo / Juventus - Dinamo Z. 2:0 (0:0)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je u okviru šestog, posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka na Juventus stadionu ugostila zagrebački Dinamo Bugarina Ivaylo Bogdanov Peteva. Utakmica je okončana novom pobjedom Juventusa, ovoga puta rezultatom od 2:0. Golove za pobjedu koja ih je zakovala na čelo tabele grupe H postigli su Gonzalo Higuain i Daniele Rugani.

Juventus (3-5-2): Neto; Rugani, Benatia, Evra; Cuadrado, Lemina, Marchisio (74' Sturaro), Pjanić (80' Dybala), Asamoah; Higuain, Mandžukić (85' Hernanes).
Dinamo Zagreb (4-3-3): Livaković; Situm, Sigali, Schildenfeld, Pivarić; Moro (86' Matel), Knežević, Gojak (57' Fiolić); Soudani (74' Stojanović), Čorić, Fernandes.

Stara dama je bolje otvorila poluvrijeme i već u šestom minutu stvorila prvu ozbiljnu priliku pred golom gostiju. Claudio Marchisio je dugom loptom proigrao Mandžukića koji preko Pjanića prebacuje na drugu stranu za Higuaina, ali golman Dinama Livaković na vrijeme izlazi pred Argentica i sjajnom odbranom spašava svoju mrežu.

Uslijedio je period dobre i organizovane igre zagrebačkog Dinama, te smo na narednu priliku Bianconera morali čekati do 32 minute utakmice. Mario Mandžukić se ovoga puta izvukao na desnu stranu i sa krila ubacio za Miralema Pjanića koji sa male udaljenosti glavom šutira pravo u ruke golmana Dinama.

Par minuta kasnije uzvratili su i zagrebački Modri preko Čorića koji iz daljine šutira nedovoljno dobro da bi prevario dobro postavljenog rezervnog golmana Stare dame, Norberta Neta. Pred kraj poluvremena zabilježili smo još dvije prilike domaćina. Prvo je Pjanić sa 28 metara iz slobodnog udarca primorao golmana Dinama na sjajnu paradu, da bi nešto kasnije nakon duge lopte Claudia Marchisia Kwadwo Asamoah spustio loptu pred Mandžukića, koji na gol bivšeg kluba šutira ravno u ruke 21-godišnjeg Dominika Livakovića. Na pauzu se otišlo bez promjene rezultata.

Nastavak je počeo u jednakom ritmu, a dominaciju su Bianconeri naplatili već nakon 7 minuta igre. Mario Lemina je napravio pravi mali nered na 20 metara od gola gostiju, te u nastavku dodao za Gonzala Higuaina koji sa ruba šesnaesterca matira nemoćnog Dominika Livakovića i postiže svoj treći pogodak u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Drugi pogodak i potvrdu pobjede postigao je Daniele TRugani. Pjanić je izveo korner na visinu prve stative, a najbolji u skoku bio je mladi defanzivac i uduplao vodstvo Bianconera. 83. minut je bio u toku kada se i Paulo Dybala, koji je nešto ranije zamijenio Miralema Pjanića, šutirao sa 20.-tak metara, ali na visini zadataka zatekao golmana gostiju. Do kraja nije bilo promjene rezultata, Juventus je upisao četvrtu pobjedu u okviru grupe H Lige prvaka.

Novom pobjedom Juventus se plasirao u nokaut fazu, a žrijeb osmine finala Lige prvaka održati će se narednog ponedeljka, 12. decembra u Nionu sa početkom od 12:00h po centralno-evropskom vremenu. Naredni susret izabranici Massimiliana Allegrija odigratiće u nedelju, 11. decembra sa početkom od 15:00h, kada će u okviru 16. kola italijanskog šampionata gostovati Torinu u historijskom 235. Derby della Mole.