27/11/2016

Serie A 2016/17 / 14. kolo / Genoa - Juventus 3:1 (3:0)

u 17:04h / Kategorija:

Nakon pobjede od 3:1 u Sevilli u Ligi prvaka, Bianconeri su se vratili svojim obavezama u talijanskom šampionatu gdje su otputovali u goste uvijek nezgodnoj Genoi. Juventus je poražen sa iznenađujuće visokih 3:1. Jedini pogodak za Staru damu upisao je Miralem Pjanić, dok su strijelci za domaći tim bili Simeone i Alex Sandro autogolom.

Juventus (3-5-2 : Buffon; Lichtsteiner (53' Higuain), Bonucci (33' Rugani), Benatia; Dani Alves, Khedira (70' Sturaro), Hernanes, Pjanić, Alex Sandro; Cuadrado, Mandžukić.
Genoa (3-4-3): Perin; Izzo, Burdisso, Munoz; Laxalt, Cofie, Rincon, Lazović (67' Edenilson); Ocampos (88' Biracshi), Simeone, Rigoni (86' Gakpe).

Već na samom početku, nakon dobrog prodora Genoe po desnoj strani, domaćini dolaze u vodstvo preko Simeonea u 2. minuti susreta. Laxalt je dobro probio po strani ali njegov šut je zaustavio Buffon. Međutim, lopta se odbila do domaćih igrača, a Simeone se, nakon nekoliko pokušaja, dobro snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:0.

Samo 10 minuta kasnije Genoa povećava rezultat na 2:0 nakon dobre akcije po lijevoj strani gdje Lazović probija po boku i ubacuje loptu sa Simeonea koji još jednom matira Buffona i pogađa za iznenađujućih 2:0 za domaćine.

Igrao se 28. minut susreta u kojem Genoa povećava vodstvo na 3:0 nakon kornera sa lijeve strane. Nakon izvedenog kornera lopta nekako dolazi do Rigonia koji se dobro snalazi u nezgodnoj situaciji i šalje loptu prema golu, ali Alex Sandro se ne snalazi najbolje i nakon neuspješnog izbijanja lopte, ona ulazi u gol.

U prvih 45. minuta Bianconeri su izgledali totalno bezopasno i bezidejno, bez ijedne prave prilike za gol. Na pauzu se otišlo sa visokih 3:0 za domaći tim.

Nakon pogrešnog dodavanja Benatie, Genoa dolazi u priliku za još jedan gol. Cofi dolazi do lopte i gura u prostor za Simeonea koji izlazi jedan na jedan protiv Buffona, ali legendarni golman se dobro snalazi i rezultat ostaje nepromjenjen.

Tračak nade za Juventus, da mogu doći do pozitivnog rezultata, desio se u 82. minuti. Nakon faula nad Mandžukićem na 25 metara od gola domaćina, Pjanić je namjestio loptu i fantastično pogodio za 3:1. Međutim, konačni rezultat je ostao nepromjenjen.

Stara dama u idućoj utakmici u 15. kolu talijanskog šampionata kući dočekuje odličnu Atalantu, a utakmica je na rasporedu u subotu 3. decembra sa početkom u 20:45.