02/10/2016

Serie A 2016/17 / 7. kolo / Empoli - Juventus 0:3 (0:0)

u 14:19h / Kategorija:
Serie A 2016/17 / 6. kolo / Empoli - Juventus 0:3 (0:0)

Stara dama je na Carlo Castelaniju u okviru sedmog kola Serie A gostovala Empoliju Giovannia Martusciella, te upisala šestu pobjedu, ovoga puta rezultatom od 3:0. Novu pobjedu Bianconerima je sa dva gola donio Gonzalo Higuain, odnosno jednim Paulo Dybala.

Empoli (4-3-1-2): Skorupski; Zambelli, Bellusci, Ćosić, Pasqual; Tello, Mauri, Croce (67' Mchedlidze); Krunić (73' Diousse); Maccarone (60' Marilungo), Pucciarelli.
Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Khedira (61' Lemina), Hernanes, Pjanić (82' Sturaro), Alex Sandro; Dybala (73' Pjaca), Higuain.

Juventus je u utakmicu ušao jako dobro. Igra je funkcionisala, pristup bio na mjestu, šanse su se pred golom Empolija nizale, ali je pred istim falilo mirnoće da se dobra igra i kruniše sa nekoliko pogodaka.

Već u devetom minutu prvog poluvremena Stara dama je opasno zaprijetila. Pjanić je sjajno proigrao Khediru iza posljednje linije odbrane Empolija, a njemački internacionalac iz okreta sa nekih 7 metara udaljenosti od gola pogađa prečku. Samo dva minuta poslije Paulo Dybala je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali na mjestu je bio Skorupski.

Igrao se 19. minut utakmice kada Juan Cuadrado sjajnom bravurom vara svog protivnika na polovini terena, ulazi u priliku i šutira na gol pomalo iznenađenog Lukasza Skorupskog koji uz muku spašava vlastitu mrežu.

Desetak minuta prije isteka prvih 45 minuta utakmice Pjanić fantastičnom loptom proigrava Cuadrada iza zadnje linije Empolija, ali udarac Kolumbijca uz pomoć stative brani danas dobro raspoloženi Skorupski.

38. minut je bio u toku kada je i Empoli odgovorio, ali udarac Pucciarellia sigurno hvata Gianluigi Buffon. Par minuta poslije dosta bolje je pokušao Krunić, ali i ovoga puta je bio dobro postavljen kapiten Juvetusa.

Pred sam kraj poluvremena Juventus je imao još jednu sjajnu priliku za promjenu rezultata. Prvo je Higuain iz gotovo mrtvog ugla lobovao golmana Empolija, ali sa gol linije spašava Ćosić. U nastavku akcije Cuadrado šutira neprecizno. Na poluvrijeme se otišlo bez promjene rezultata.

Nastavak je donio nešto agresivniji pristup igri Empolija, ali i lakše tenzije na terenu. Prvu priliku smo u nastavku zabilježili u 64. minutu. Pjanić je izveo slobodan udarac na peterac domaćina, stvorila se gužva u šestaestercu Empolija, a na kraju Skorupski sjajno brani udarac iz blizine Gonzala Higuaina. Ipak, smao minut poslije, Alex Sandro sa lijeve strane proigrava Dybalu na 15 metara, koji prekida svoj golgeterski post u okviru italijanskog šampionata i dovodi Bianconere u zasluženo vodstvo.

Samo tri minuta bilo je potrebno Staroj dami da udvostruči vodstvo. Gonzalo Higuain je na 25 metar izbacio jednog defanzivca Empolija, te izvanrednim šutem podigao svoj ovosezonski Serie A konto na 5 pogodaka.

Četiri minuta poslije već je bilo 0:3. Zambelli katastrofalno griješi i time omogućava Gonzalu Higuainu da hladnokrvno postigne svoj šesti pogodak u okviru ovosezonskog italijanskog šampionata, te da potpuno riješi pitanje pobjednika. Samo minut poslije Pjanić je još jednom sjajno proigrao Cuadrada iza posljednje linije odbrane Empolija, ali udarac Cuadrada odlazi za malo pokraj gola Skorupskog.

86. minut je donio sjajan pokušaj Marka Pjace na gol Skorupskog, ali Poljak paradom spašava gol domaćina. Do kraja nismo zabilježili ozbiljnije prilike pred oba gola, ostalo je Empoli 0, Juventus 3.

U narednim danima nastupa reprezentativna pauza, a izabranici Massimiliana Allegrija će sljedeći meč odigrati u subotu 15. oktobra, u okviru 8. kola italijanskog šampionata koji na Juventus stadion dovodi Udinese Giuseppea Iachinia.