26/10/2016

Serie A 2016/17 / 10. kolo / Juventus - Sampdoria 4:1 (2:0)

u 22:40h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 10. kola italijanske Serie A na svom stadionu ugostila Sampdoriu Marca Giampaola, te upisala osmu pobjedu šampionata. Novi pobjedu, ovoga puta rezultatom od 4:1 golovima su Staroj dami donijeli Mario Mandžukić, dva puta Giorgio Chiellini, te jednom Miralem Pjanić. Jedini pogodak za goste iz Genoe postigao je Patrik Schick. Patrice Evra je ranije napustio igru zbog ozljede, a težina iste će se procijeniti u narednim danima. Susret je obilježio i povratak Claudia Marchisia na terene Calcia nakon polugodišnjeg odsustva uzrokovanog teškom ozljedom jednog od ključnih figurina sredine terena Stare dame.

Juventus (3-5-2): Neto; Chiellini, Bonucci, Dani Alves; Evra (40' Alex Sandro), Pjanić (82' Asamoah), Marchisio (72' Lemina), Khedira, Cuadrado; Mandžukić, Higuain.

Sampdoria (4-3-1-2): Puggioni; Sala, Silvestre, Skriniar, Regini; Barreto (74' Đuričić), Cigarini, Praet; Alvarez; Budimir (61' Quagliarella), Schick (61' Muriel).

Juventus je večeras krenuo furiozno, te već nakon svega devet minuta susreta desetog kola Serie A na svom kontu imao prednost od dva gola. Prvo je Juan Cuadrado po desnoj strani prošao kapitena gostiju, Vasca Reginia, ubacio oštro na pet metara gdje iz zaleta Mario Mamdžukić iz neposredne blizine postiže svoj prvi sezonski pogodak. Samo četiri minute kasnije iz kornera je ubacio Miralem Pjanić, najbolji u skoku nad Reginijem bio je Giorgio Chiellini, a udarac glavom štopera Stare dame završava u mreži nemoćnog Christiana Puggionia. Do kraja poluvremena domaćini su mogli do ubjedljivijeg vodstva, ali je nakon udaraca Patricea Evre i Gonzala Higuaina Puggioni ostao priseban. Sa druge strane gosti su prijetili preko Ante Budimira, ali u oba navrata duel je dobio Norberto Neto. Na poluvrijeme se otišlo pri vodstvu Bianconera rezultatom od 2:0.

Nastavak je donio sličnu igru, ali i pogodak gostiju. Chiellini je katastrofalno pogriješio u dodavanju, loptu je presjekao Praet, dodao za Patrika Schicka koji sa desetak metara matira nemoćnog Norberta Neta. Neizvjesnost je trajala svega osam minuta do nove greške odbrane gostiju, kada Pjanić iz drugog pokušaja, nakon odbrane Puggionia, ipak trese mrežu Sampdorie za 3:1. 15 minuta prije kraja propustio je Gonzalo novu sjajnu priliku. Pjanić je brzo izveo prekid i dugačkom loptom izbacio Higuaina u jedan na jedan sa golmanom gostiju, ali nešto lošiju reakciju Argentinca koristi Puggioni i sprječava katastrofu Genovljana. Četiri minute proje kraja regularnog dijela utakmice tačku na i stavio je Giorgio Chiellini. Slobodan udarac izveo je Juan Cuadrado, najbolje je utrčao defanzivac Stare dame, te svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačan rezultat, Juventus 4, Sampdoria 1. Do kraja meča na Juventus stadionu domaćini su zadržali sigurno vodstvo, te upisali osmu sezonsku pobjedu kojom su produžili boravak na čelnoj poziciji tabele italijanskog šampionata.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredne subote u okviru 11. kola italijanskog šampionata na Juventus stadionu ugostiti Napoli Maurizia Sarria.