24/09/2016

Serie A 2016/17 / 6. kolo / Palermo - Juventus 0:1 (0:0)

u 19:56h / Kategorija:

Stara dama je na stadionu Renzo Barbera u Palermu protiv istoimene ekipe otvorila šesto kolo italijanskog šampionata, te teže nego očekivano došla do pete sezonske pobjede. Jedini pogodak u minimalnoj pobjedi Bianconera postigao je autogolom Edoardo Goldaniga, nakon udarca Dania Alvesa u 49. minuti utakmice.

Palermo (3-4-2-1): Posavec; Cionek, González, Goldaniga; Rispoli, Gazzi, Jajalo (68' Enrique), Aleesami; Diamanti, Chochev (81' Hiljemark); Balogh (60' Nestorovski).

Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Bonucci, Rugani (31' Cuadrado); Dani Alves (85' Chiellini), Khedira, Lemina, Pjanić (68' Asamoah), Alex Sandro; Mandžukić, Higuain.

Prvo poluvrijeme nam nije ponudilo kvalitetan fudbal, spor ritam je uspvao izabranike Massimiliana Allegrija, te su aktuelni šampioni u prvih 45. minuta stvorili neočekivano malo prilika. Prvo je u 7. minuti iskosa iz slobodnog udarca zaprijetio Miralem Pjanić, ali siguran je na golu bio Posavec. Nakon pola sata utakmice Juventusu se preko Higuaina otvarao solidan kontra napad, ali u nastavku Lemina, pomalo sebično šutira nedovoljno dobro da bi savladao mladog Varaždinca na golu Palerma. Treći minut sudačke nadoknade prvog poluvremena je donio priliku za goste. Aleesami je sjajno prošao Dania Alvesa, ali Gianluigi Buffon nije imao problema da iskontroliše slabašan udarac reprezentativca Norveške. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu od 0:0.

Samo četiri minuta nastavka su bila potrebna Juventusu da dođe u vodstvo. Na šut se iz daljine odlučio Dani Alves, a Goldaniga skrenuo loptu i prevario svog golmana za Palermo 0, Juventus 1. Igrao se 64. minut kada je odbrana Palerma loše otklonila opasnost ispred svog gola nakon ubacivanja Cuadrada, a u nastavku iz izgledne situacije Mandžukić iz voleja šutira pravo u Posaveca. Par minuta poslije je nakon izrađene akcije ponovo u sjajnoj prilici bio Mario Mandžukić, ali loš udarac sa 15 metara još jednom bez problema brani golman domaće ekipe. Do kraja je Juve uspio sačuvati teško stečeno vodstvo, te zabilježiti petu sezonsku pobjedu.

Izabranici Massimiliana Allegrija će narednu utakmicu odigrati u utorak u okviru drugog kola grupne faze Lige prvaka, kada će na Maksimiru ukrstiti koplja sa zagrebačkim Dinamom. Sedmo kolo italijanske Serie A Bianconere vodi na noge Empoliju, a utakmica na Stadio Carlo Castellaniu je na rasporedu naredne subote od 12:30h.