10/09/2016

Serie A 2016/17 / 3. kolo / Juventus - Sassuolo 3:1 (3:1)

u 19:56h / Kategorija:

Stara dama je u Torinu protiv Sassuola otvorila treće kolo italijanske Serie A, te slavila novu pobjedu ovoga puta rezultatom od 3:1. Dva pogotka je za nastavak sto-postotnog učinka Stare dame na početku sezone postigao Gonzalo Higuain uz jedan gol Miralema Pjanića. Jedini pogodak za gostujući tim postigao je Luca Antei.

Juventus (3-5-2): Buffon; Chiellini, Bonucci, Benatia; Alex Sandro, Lemina, Pjanić, Khedira (73' Hernanes), Lichtsteiner; Dybala (87' Pjaca), Higuain (70' Mandžukić).
Sassuolo (4-3-3): Consigli; Peluso, Acerbi, Antei, Gazzola; Duncan, Magnanelli, Pellegrini (57' Iemmello); Ragusa (80' Ricci), Matri (57' Missiroli), Politano.

Sassuolo je visokim pritiskom otvorio utakmicu i zaprijetio već u 4. minutu. Po desnoj strani Politano je vukao loptu, Chiellini ostavio previše prostora krilnom igraču Neroverda koji šutira sjajno u sami donji lijevi ugao Gianluigija Buffoona, ali kapiten Juventusa odlično brani i šalje loptu u korner. Neuspjela uvježbana akcija ubacivanja iz ugla se za goste pokazala kobnom. Defanzivni red domaćina je presjekao dodavanje, a lopta preko Pjanića, Khedire i Dybale u sjajnom kontra otvaranju stiže do Gonzala Higuaina koji hladnokrvno šalje loptu u dalji ugao Consiglija za vodstvo Bianconera.

Samo pet minuta kasnije, isti igrač uduplava vodstvo domaćina. Nakon duže akcije po desnoj strani Khedira je spustio visoku loptu za Higuaina na 10.-tak metara od gola Sassuoala, a Argentinac majstorski iz poluvoleja još jednom trese mrežu nemoćnog Andree Consiglija.

Mogao je Juve u 15. minuti do ubjedljivijeg vodstva kada na ubačaj iz ugla Paula Dybale najbolje skače Leonardo Bonucci, ali udarac glavom štopera Stare dame odlazi par centimetara izvan okvira gola gostiju.

Igrao se 27. minut kada je Juventus vjerovatno riješio utakmicu. Khedira je sjajno izbacio Dybalu iza leđa odbrane Sassuola, mladi argentinac fintom neuspješno pokušao izbaciti iz igre Acerbia, ali u nastavku akcije lopta dolazi pred Miralema Pjanića čiji prvi udarac odsjeda na prečki gola Consiglija, ali drugi ipak iza njegovih leđa za Juventus 3, Sassuolo 0.

Do kraja su gosti ipak uspjeli smanjiti vodstvo aktuelnih šampiona Italije. Kapiten gostiju Magnanelli je izveo korner, Buffon pogrešno procijenio let lopte, a Antei bio na pravom mjestu da sa 5 metara pogodi prazan gol. Na odmor se otišlo pri vodstvu stare dame rezultatom od 3:1.

Nastavak je donio novu dominaciju Juventusa i već u trećem minutu prijetnju na gol Sassuola kada Khedira sa 20 metara šutira snažno, ali direktno u ruke dobro postavljenog Coniglia. 11. minut nastavka je donio novu opasnost pred gol gostiju kada Consigli odlično brani udarac iz blizine Miralema Pjanića, a u nastavku akcije Alex Sandro iz teške situacije neprecizno šalje loptu u gol aut.

Igrao se 60. minut kada je Consigli još jednom spasio mrežu Neroverda. Dybala je po desnoj strani čarolijom izbacio trojicu gostujućih defanzivaca, te šutirao snažno iz gotovo mrtvog ugla, ali iskazao se 29-godišnji Andrea Consigli. Mogao je i Lichtsteiner do prvog sezonskog pogotka dvadesetak minuta prije kraja isteka regularnog dijela utakmice, ali pomalo neozbiljan pokušaj Švicarca nakon gužve u petercu gostiju ipak daje dovoljno prostora da današnji prvi igrač Neroverda Consigli reaguje i još jednom spase mrežu.

79. minut je bio u toku kada je tek po ulasku Mario Mandžukić iskosa šutirao, ali još jednom igrači Stare dame pogađaju Andreu Consiglia na golu Sasuola. Imali su i gosti izglednu priliku par minuta prije kraja, Federico Ricci je izbio sam pred gol Stare dame, prošao Buffona, ali na gol liniji odlično je reagovao Stephan Lichtsteiner. Do kraja nismo zabilježili ozbiljnije prilike pred oba gola, rezultat iz prvog poluvremena je ostao nepromijenjen - Juventus 3, Sassuolo 1.

Narednu utakmicu će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već naredne srijede kada će na svom stadionu ugostiti Sevillu u okviru prvog kola grupne faze Lige prvaka. Četvrto kolo Serie A Juventus vodi na San Siro u goste milanskom interu u okviru 234. zvaničnog Derby d'Italia, a utakmica je na rasporedu naredne nedelje sa početkom od 20:45h.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.