20/01/2016

Lazio - Juventus 0:1 (0:0)

u 22:40h / Kategorija:

Juventus je u okviru četvrtfinala Coppa Italia gostovao Laziu Stefano Piolia na rimskom Olimpicu, te se u narednu fazu natjecanja plasirao minimalnom pobjedom nakon gola Stephana Lichtsteinera iz 66. minute utakmice.

Juventus će se tako u polufinalu susresti sa milanskim interom, koji je u sinoćnjem dvoboju na San Paolu eliminisao Napoli, dok će u drugom polufinalnom dvomeču snage odmjeriti Alessandria i Milan.

Lazio (4-3-3): Berisha; Radu, Mauricio (62' Hoedt), Biševac, Konko (73' Anderson); Lulić, Biglia, Milinković-Savić; Keita, Klose (82' Matri), Candreva.
Juventus (3-5-2): Buffon; Chiellini, Bonuci, Caceres; Alex Sandro, Pogba, Marchisio, Sturaro, Lichtsteiner (80' Cuadrado); Morata (76' Mandžukić), Zaza (90' Dybala).

Domaćini su prvi zaprijetili, Milinković-Savić je dobro prebacio zadnji red Bianconera, a Keita sa lakoćom pobjegao Caceresu, ipak udarac 20-godišnjeg ofanzivca Laziala odlazi za malo preko gola. Odgovorili su i Bianconeri preko Paula Pogbe. Marchisio je ubacio iz slobodnog udarca, Pogba je bio najviši u skoku, ali udarac glavom desetke Juventusa također ne pogađa metu. 27. minut donio je nova uzbuđenja pred golom Berishe. Prvo je Zaza loše šutirao iz teške situacije, a malo kasnije Paul Pogba oprobao udarac sa dvadesetak metara koji uz lakše probleme brani golman domaćina. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Sjajnu priliku su propustili Bianconeri u 52. minutu. Zaza je odlično izbacio Moratu čiji udarac sa 12 metara dobro brani Berisha i odbija loptu na drugu stranu, otkuda Zaza iz teške situacije promašuje nebranjeni gol Lazia. Samo tri minuta kasnije, Pogba je još jednom nadskočio odbranu domaćina. Ovoga puta ubacio je Alex Sandro iz slobodnog udarca, ali šut glavom 22-godišnjeg francuza još jednom odlazi preko gola Berishe. I onda hladan tuš za domaćine ne Olimpicu u 66. minutu. Zaza se namjestio i sjajno šutirao sa 20 metara, pogodio stativu nemoćnog Berishe, lopta se odbila na drugu stranu pred Lichtsteinera čiji šut na prvu brani golman Nebeskoplavih, ali Goal-Line tehnika ubrzo otkriva da je lopta prešla gol liniju cijelim obimom, a glavni arbitar Atonio Damato priznaje gol i pokazao na centar. Samo 10 minuta poslije, ponovno sjajna prilika za Zazu, 24-godišnjak se sjajno ubaci iza leđa odbrane, ali u nastavku lošije šutirao pored gola Berishe. U nastavku je trener domaćina Stefano Pioli sve karte bacio u napad, Lazio je zaigrao ofanzivnije, ali pravih prilika pred golom Norberta Neta nismo vidjeli. Priliku za udulpanje vodstva propustio je Mario Mandžukić u prvoj minuti nadoknade, izbio je Hrvat sam pred golmana Lazia, ali sjajnom odbranom Berisha spašava svoju mrežu novog gola. Mogli su se u dubokoj nadoknadi proslaviti i Dybala i Pogba, Argentinčev šut otišao je za malo pokraj gola, dok je Francuz lošim šutem praktično loptu sa 15 metara iskosa dodao večeras veoma dobrom golmanu Biancocelesta. Ostalo je Lazio 0, Juventus 1.

Narednu utakmicu izabranici Massimiliana Allegrija će odigrati naredne nedjelje u okviru 21. kola Serie A, kada će, sa početkom od 20:45h, na svom stadionu ugostiti peto-plasiranu Romu Luciana Spallettia.