16/12/2015

Juventus - Torino 4:0 (1:0)

u 22:36h / Kategorija:

Stara dama je u okviru osmine finala Coppa Italia na Juventus stadionu ugostila Torino u 231. zvaničnom Derby della Mole, te rezultatom od 4:0 slavio svoju 96. historijsku pobjedu nad gradskim rivalima.

Golove za pobjedu i plasman Stare dame u četvrtfinale Coppa Italia postigao je Simone Zaza u 28, odnosno 51. minutu meča, Paulo Dybala u 73, te Paul Pogba u 82. minutu meča.

Juventus (3-5-2): Neto; Chiellini, Bonucci, Rugani; Alex Sandro, Pogba, Marchisio (87' Hernanes), Khedira (81' Padion), Lichtsteiner; Morata, Zaza (54' Dybala).
Torino (5-3-2): Ichazo; Molinaro, Moretti (82' Avelar), Glik, Bovo, Peres; Baselli (64' Silva), Gazzi, Acquah; Lopez, Belotti (64' Quagliarella).

Prvu pravu priliku na utakmici izabranici Massimiliana Allegrija su i sproveli u vodstvo. Igrao se 28. minut meča kada je Alvaro Morata sjajno prevario Peresa i Bovoa na lijevoj strani, uputio oštru prizemnu loptu prema bijeloj tački protivničkog kaznenog prostora, otkuda Simone Zaza sjajno šutira u gornji desni ugao nemoćnog Ichaza za vodstvo domaćina.

Već u prvom minutu drugog poluvremena Alvaro Morata je okružen trojicom protivničkih igrača sjajno šutirao sa 15 metara, ali odlično brani golman gostiju. Samo tri minute kasnije glavni arbitar utakmice Doveri pokazao je drugi žuti karton lijevom beku Granata Molinaru, te su posljednjih 40 minuta gosti nastavili sa igračem manje. Iz istog prekršaja Marchisio izveo slobodan udarac na koji odbrana Torina loše reaguje, a u nastavku akcije lopta dolazi pred Simonea Zazu koji sjajno pronalazi prostor i šalje loptu po drugi put iza leđa Ichaza.

Sjajnu priliku za smanjenje prednosti Stare dame propustio je Belotti u 60. minutu, kada nakon odličnog pasa Lopeza sa 11 metara šutira u vanjski dio mreže gola Norberta Neta. Minut poslije zabilježili smo i odličan pokušaj Paola Dybale sa nekih 20 metara, ali lopta najboljeg strijelca sezone Bianconera odlazi za malo pokraj gola Ichaza.

Kako je vrijeme odmicalo Granata je pružala sve manje otpora sa igračem manje, a novi gol vidjeli smo u 73. minuti. Nakon duže akcije Alvaro Morata upisuje drugu asistenciju na utakmici, ovoga puta dodavši loptu na 16 metara pred Paula Dybalu, koji fantastično šutira u daljnji nebranjeni dio gola nemoćnog Urugvajca na golu gostiju.

11 minuta prije kraja dobro je povukao i Morata, ali šut Španca sa 18 metara odlazi pravo u ruke dobro postavljenog golmana Torina. Ono što nije uspjelo Morati, obavio je Pogba u 82. minutu kada sjajno izvodi slobodan udarac i baca u očaj golmana gostiju, postavivši konačan rezultat utakmice Juventus 4, Torino 0.

Juventus je današnjom ubjedljivom pobjedom ostvario plasman u četvrtfinale Coppa Itala koji je zakazan za 20. januar, a u kojem će snage odmjeriti sa boljim iz duela Lazio - Udinese, koji je na rasporedu sutra od 16:00h. Posljednju utakmicu u 2015. godini tim Massimiliana Allegrija odigrat će naredne nedjelje, kada će gostovati na stadionu Alberto Braglia u Modeni pretposljednje-plasiranoj ekipi tabele Carpiu, a utakmica 17. kola italijanskog šampionata je na rasporedu od 12:30h.