28/07/2018

Prijateljska utakmica / Benfica - Juventus 1:1 (0:0) 2:4 n.p.

u 21:13h / Kategorija:
Prijateljska utakmica / Benfica - Juventus 1:1 (0:0) 2:4 np

Stara dama je svoj drugi susret na ovogodišnjem izdanju International Champions Cupu odigrala protiv lisabonske Benfice. Duel izabranika Massimiliana Allegrija i Ruija Vitórie na Red Bull Areni u New Jerseyu nije riješen u regularnih 90. minute. Nakon 1:1 pristupilo se jedanaestercima u kojem se izvođenju bolje snašao italijanski šampion, te slavio rezultatom od 4:2.

Vodeći pogodak postigao je u 65. minutu fantastičnim udarcem iz slobodnjaka Grimaldo. Benatia je desetak minuta kasnije bio blizu izjednačenja, ali udarac glavom Marokanca iz blizine odsjeo je na prečki gola Benfice. Stara dama je izjednačila fantastičnim prodorom i udarcem 21-godišnjeg Luce Clemenze, koji između dvojice protivničkih igrača sjajno pronalazi prostora i iskosa matira golmana lisabonskog tima, te postavlja konačan rezultat regularnog dijela utakmice.

Benfica (4-3-3): Vlachodimos; Grimaldo, Jardel, Conti, Almeida; Fernandes, Fejsa, Pizzi; Cervi, Ferreyra, Salvio.
Klupa (17): Castillo, Luisao, Dias, Ebuehi, Felix, Lema, Lopez, Jonas, Parks, Ribeiro, Samaris, Seferović, Semedo, Silva, Svilar, Varela, Živković.
Trener: Rui Vitória.

Juventus (4-3-3): Szczesny; Beruatto, Chiellini, Caldara, Cancelo; Marchisio, Pjanić, Khedira; Pereira, Favilli, Bernardeschi.
Klupa (16): Alex Sandro, Barzagli, Beltrame, Benatia, Emre Can, Clemenza, Del Favero, De Sciglio, Di Pardo, Fagioli, Fernandes, Kastanos, Macek, Perin, Pinsoglio, Rugani.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni pripremni susret odigrati na Mercedes-Benz Stadiumu u Atlanti gdje će odmjeriti snage sa zvijezdama i najboljim igračima američke MLS lige. Treći susret Juventusa na Juventus Summer Tour 2018. godine na rasporedu je u srijedu, 01. avgusta sa početkom od 00:30h po srednjoevropskom vremenu.