19/05/2018

Serie A 2017/18 / 38. kolo / Juventus - Hellas Verona 2:1 (0:0)

u 16:57h / Kategorija:

Stara dama je posljednje kolo dočekala spremna za slavlje. Sedmi Scudetto u nizu čekao je po posljednji put da ga podignu ruke dugogodišnjeg kapitena Stare dame, Gianluigija Buffona, ipak ceremoniji dodjele pehara prvaku Čizme prethodio je susret sa sigurnim putnicima u niži rang italijanskog fudbalskog društva. Susret na Allianz Stadiumu između torinskih Bianconera i Hellas Verone Fabia Pecchie okončan je 30. sezonskom ligaškom pobjedom Bianconera. Za konačnih 2:0 pobrinuli su se Daniele Rugani i Miralem Pjanić.

Dinamično prvo poluvriejme krasili su brojni pokušaju Bianconera među kojima se izdvaja poluvolej Maria Mandžukića i genijalan pokušaj Paula Dybale koji je završio na prečki gola gostiju, ali i sjajne intervencije Nicolasa.

Ipak, samo četiri minuta nastavka je bilo potrebno Bianconerima do vodstva, kada nakon sjajnog prodora Coste i odbrane šuta Nicolasa na odbijenu loptu stiže Daniele Rugani i iz blizine po drugi put u sezoni trese mrežu protivnika. Samo tri minute kasnije u strijelce se upisao i Miralem Pjanić, nakon čijeg slobodnog udarca golman gostiju nije imao šansu, ostavši ukopan i samo isprativši loptu pogledom u vlastitu mrežu.

Nastavak je donio i očekivane suze na Allianz Stadiumu kada smo ispratili Gianluigija Buffona kojeg je u 63. minutu na terenu zamijenio Carlo Pinsoglio.

Uzvratili su i gosti u 76. minutu kada na odlično ubacivanje Romula Alessio Cerci bježi Danieleu Ruganiju i pogađa pored nemoćnog Pinsoglia. 84. minut je bio u toku kada je nakon ubačaja iz kornera Mario Mandžukić loptom pogodio Bearzottija u ruku, a glavni arbitar meča bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Ipak, Nicolas nije dozvolio Stephanu Lichtsteineru da se danas upiše u listu strijelaca. Do kraja je ostalo Juventus 2, Hellas Verona 1.

Juventus (4-3-3): Buffon 64'; Lichtsteiner, Rugani, Barzagli, Alex Sandro; Pjanić, Marchisio, Sturaro 44'; Dybala, Mandžukić, Douglas Costa 66'.
Klupa (12): Asamoah, Benatia, 44' Bentancur, Chiellini, Cuadrado, De Sciglio, 66' Higuain, Höwedes, Khedira, Matuidi, 64' Pinsoglio, Szczesny.
Trener: Massimiliano Allegri.

Hellas Verona (4-4-2): Nicolas; Romulo, Caracciolo 46', Ferrari, Souprayen; Aarons 62', Fossati, Danzi, Fares; Matos 81', Cerci.
Klupa (7): 46' Bearzotti, Coppola, Felicioli, 81' Petković, Silvestri, Verde, 62' Zuculini.
Trener: Fabio Pecchia.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.