05/05/2018

Serie A 2017/18 / 36. kolo / Juventus - Bologna 3:1 (0:1)

u 22:39h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 36. kola Serie A na Allianz Stradiumu ugostila Bolognu Roberta Donadonija. Susret u prijestolnici Piemontea okončan je novim slavljem Stare dame, ovoga puta rezultatom od 3:1 i golovima Samia Khedire i Paula Dybala, kao i autogolom Sebastiana Di Maia. Počasni pogodak za goste proslavio je Simone Verdi.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima. Promašaji Higuaina, Alexa Sandra i Paula Dybale prethodili su 30. minutu i kazni. Gianluigi Buffon je rizično pokušao proigrati Danielea Ruganija i pogriješio pri tom dozvoliti napadu gostiju da iskoristi kontakt 23-godišnjaka i iznude jedanaesterac. Siguran izvođač sa bijele tačke bio je Simone Verdi koji golom postavlja i konačan rezultat prvog poluvremena na Allianz Stadiumu.

Šest minuta agresivne igre u nastavkku je Bianconerima bilo potrebno za izjednačenje. Cuadrado je centrirao na prvu stativu, gdje Di Maio iz nesretno trese vlastitu mrežu. Odgovorili su ekspresno gosti, a sjajna odbrana Buffona uz pomoć stative onemogućila je Krafhta da se večeras upiše u listu strijelaca. 64. minut donio je preokret. Douglas Coosta je sjajno ubacio, a Khedira kraj Keite lako došao do izgledne situacije i iz blizine pogodio nebranjeni dio gola Mirantea. Samo četiri minute kasnije Juve stiže do još većeg vodstva. Još jednom je autor akcije bio sjajni Douglas Costa, a ovoga puta asistenciju Brazilca koristi Paulo Dybala. U nastavku smo upisali i solidan pokušaj Mattije Destra, ali siguran je bio Gigi Buffon. Do kraja nismo vidjeli promjenu rezultata, ostalo je Juventus 3, Bologna 1.
Juventus (4-3-2-1): Buffon; Cuadrado 72', Barzagli, Rugani, Asamoah; Khedira, Marchisio, Matuidi 46'; Dybala, Alex Sandro 84'; Higuain.
Klupa (8): Pinsoglio, Szczesny, Chiellini, Benatia, 46' Douglas Costa, 72' Lichtsteiner, Bentancur, 84' Bernardeschi.
Bologna (4-3-3): Mirante; Mbaye, Krafth 60', De Maio, Romagnoli; Poli, Crisetig, Nagy; Verdi 73', Avenatti 66', Cheick Keita.
Klupa (10): Da Costa, Orsolini, 73' Destro, Krejči, Di Francesco, Valencia, Falletti, 66' Palacio, Masina, 60' Torosidis.
Trener: Roberto Donadoni.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u srijedu, 09. maja sa početkom od 21:00h, kada će na rimskom Olimpicu u finalnom dvoboju sa Milanom pokušati po treći put u nizu odbraniti titulu osvajača Coppa Italia. 37. kolo Serie A Juve vodi još jednom u Rim, ovoga puta na noge Giallorossima. Susret Bianconera i Rome na rasporedu je u nedelju, 13. maja sa početkom od 20:45h.