22/04/2018

Serie A 2017/18 / 34. kolo / Juventus - Napoli 0:1 (0:0)

u 22:39h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 34. kola na Allianz Stadiumu ugostila derbi sezone. Susret Juventusa i Napolija okončan je minimalnom pobjedom gostiju za koju se u 90. minutu pobrinuo Kalidou Koulybali.

Prvih 45 minuta derbija proteklo je u terenskoj dominaciji gostiju. Nakon uvodne prilike i pokušaja Miralema Pjanića iz slobodnog udarca koji je odsjeo na stativi gola Pepea Reine, napuljski Azzurri su preuzeli inicijativu na sredini terena, koju uprkos dobrim pokušajima Mertensa, Maria Ruia i Hamsika ipak nisu uspjeli sprovesti u vodstvo.

25 minuta nastavka je bio potrebno da vidimo prvi pokušaj po golovima, iako ni dalekometni od strane Insignea nije mnogo obećavao završivši u rukama Buffona. Osam minuta prije isteka regularnih 90 upisali smo i silovit pokušaj roga, ali kapiten Stare dame spremno grani svoju mrežu. Nešto kasnije opasno je ubacio i Insigne, ali opasan je još jednom bio golman domaćeg tima. Ipak, 90. minut donio je i promjenu rezultata, a najbolji u skoku bio je Koulybali nakon ubačaja Callejona iz kornera i iz blizine zatresao mrežu nemoćnog Buffona i ispostavilo se nešto kasnije postavio konačan rezultat derbija.
Juventus (4-3-2-1): Buffon; Höwedes, Benatia, Chiellini 11', Asamoah; Khedira, Pjanić, Matuidi; Douglas Costa 71', Dybala 46'; Higuain.
Klupa (10): Szczesny, Pinsoglio, 11' Lichtsteiner, Barzagli, Rugani, Alex Sandro, Bentancur, Bernardeschi, 46' Cuadrado, 71' Mandžukić.
Napoli (4-3-3): Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Mario Rui; Allan 80', Jorginho, Hamsik 67'; Callejon, Mertens 61', Lorenzo Insigne.
Klupa (12): Rafael, Maggio, Milić, Chiriches, Sepe, Machach, 80' Rog, Ounas, Diawara, Tonelli, 61' Milik, 67' Zielinski.
Trener: Maurizio Sarri.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u okviru 35. kola italijanskog šampionata i novog izdanja Derbya d'Italia, kada će u subotu, 28. aprila, sa početkom od 20:45h gostovati milanskim nerazzurrima na Stadio Giuseppe Meazza.