31/03/2018

Serie A 2017/18 / 30. kolo / Juventus - Milan 3:1 (1:1)

u 22:38h / Kategorija:

Subota večer donijela je fudbalsku poslasticu u vidu derbija 30. kola Serie A između Juventusa i Milana. Susret starih znalaca na Allianz Stadiumu okončan je oficijelnom 300. pobjedom Gianluigija Buffona u okviru Serie A, a koju su Bianconerima golovima donijeli Paulo Dybala, Juan Cuadrado i Sami Khedira. Počasni pogodak za Rossonere proslavio je Leonardo Bonucci.

Dinamično prvo poluvrijeme donijelo je dosta sadržaja, ali i po jedan pogodak u obje mreže. Utakmicu su bolje otvorili domaćini i već u 8. minutu poveli sjajnim pogotkom Paula Dybale. Miralem Pjanić je dodao do mlade argentinske zvijezde, koja pored Romagnolija šutira sa preko 20 metara i nemoćnim ostavlja Gianluigija Donnarummu.

20 minuta kasnije, Leronardo Bonucci je izjednačio na 1:1. Korner je izveo Calhanoglu, na drugoj stativi pored Barzaglia se dobro provukao kapiten Rossonera i proslavio svoj prvi pogodak bivšem klubu i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Igrao se 55. minut kada se Hakan Calhanoglu odlučio na udarac sa preko 25 metara koji je odsjeo na prečki gola Buffona, a u nastavku kapiten Bianconera bez većih problema brani udarac Susa. U nastavku je Allegri bacio sve karte u napad, ali su Bianconeri i dalje teško dolazili do izravnih prilika.

Ipak, 80. minut donio je novu prednost Bianconera. Douglas Costa je proigrao Khediru na lijevu stranu, njemački internacionalac sjajno centaršutem pogodio Juana Cuadrada koji glavom matira nemoćnog Donnarummu.

Dva minuta prije isteka regularnog vremena Stara dama je došla i do ubjedljivijeg vodstva. Još jednom je Douglas Costa započeo akciju po lijevoj strani, dodao za Dybalu koji sjajno prepušta loptu za Samija Khediru, a njemački internacionalac sedmim sezonskim ligaškim pogotkom postavlja konačan rezultat derbija, Juventus 3, Milan 1.
Juventus (3-5-2): Buffon; Barzagli, Benatia, Chiellini; Lichtsteiner 46', Matuidi 61', Pjanić 76', Khedira, Asamoah; Dybala, Higuain.
Klupa (10): Szczesny, Pinsoglio, De Sciglio, Rugani, Höwedes, Marchisio, 76' Bentancur, Sturaro, 46' Douglas Costa, 61' Cuadrado.
Milan (4-3-3): Gianluigi Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Biglia 76', Bonaventura; Suso, André Silva 65', Calhanoglu 81'.
Klupa (11): Mauri, 65' Kalinić, Borini, Zapata, 76' Montolivo, Musacchio, Storari, Antonelli, 81' Cutrone, Locatelli, Antonio Donnarumma.
Trener: Gennaro Gattuso.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u utorak kada će u Torinu ugostiti dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope, madridski Real u okviru prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka. 31. kolo Serie A Juventus vodi na Stadio Ciro Vigorito, gdje će 07. aprila, sa početkom od 15:00h gostovati posljednjeplasiranoj ekipi šampionata, Beneventu Roberta De Zerbija.