17/03/2018

Serie A 2017/18 / 29. kolo / S.P.A.L. 2013 - Juventus 0:0 (0:0)

u 22:39h / Kategorija:
Serie A 2017/18 /29. kolo /S.P.A.L.2013 - Juventus 0:0 (0:0)

Stara dama je u okviru 29. kola Serie A putovala u Emiliju-Romagnu, tačnije Ferraru, na noge SPAL-u Leonarda Semplicija. Susret na Stadio Paolo Mazza okončan je trećim sezonskim ligaškim remijem, ovoga puta bez pogodaka.

Domaćini su kao što su i najavili današnji susret shvatili kao utakmicom sezone, te defanzivnom i disciplinovanom igrom u potpunosti anulirali sve pokušaje Bianconera da u prvih 45 minuta ugroze gol Spallinija. Jedinu izgledniju priliku u prvom poluvremenu propustio je Paulo Dybala kada je minut pred odmor iz dobre pozicije iz slobodnog udarca sa nešto manje od 25 metara šutirao za malo iznad prečke gola Alexa Mereta. Na pauzu se otišlo bez promjene rezultata.

U nastavku je Juve podigao tempo, a prvu priliku upisali smo već nakon pet minuta kada Meret brani dobar pokušaj Douglasa Coste. Ipak, uprkos visokom pritisku Bianconeri do 88. minute nisu ozbiljnije prijetili do pokušaja Alexa Sandra kojeg bez mnogo problema brani golman domaćina. Do kraja nismo vidjeli ništa važno pomena, ostalo je početnih SPAL 0. Juventus 0.
S.P.A.L. 2013 (3-5-2): Meret; Felipe, Vicari, Cionek; Filippo Costa 90'+1, Kurtić, Schiattarella, Grassi, Lazzari; Antenucci, Paloschi 82'.
Klupa (12): Bonazzoli, Drame, Floccari, Gomis, 82' Luiz, Marchegiani, Salamon, Schiavon, 90'+1 Šimić, Vaisanen, Vitale, Viviani.
Trener: Leonardo Semplici.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; De Sciglio, Rugani, Chiellini 81', Asamoah 64'; Pjanić, Matuidi 84'; Douglas Costa, Dybala, Alex Sandro; Higuain.
Klupa (9): Szczesny, Del Favero, 81' Barzagli, Höwedes, Lichtsteiner, Sturaro, 84' Bentancur, Marchisio, 64' Mandžukić.
Nakon vikenda širom Evrope nastupa reprezentativna pauza, a izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati tek u subotu, 31. marta sa početkom od 20:45h, kada će u okviru 30. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostiti Gattusove Rossonere.