07/03/2018

Liga prvaka 2017/18 / 1/8 / Tottenham - Juventus 1:2 (1:0)

u 22:37h / Kategorija:

Stara dama je u okviru uzvratnog susreta osmine finala Lige prvaka putovala u London na noge Tottenhamu Mauricia Pochettina. Susret na Wembley Stadiumu okončan je slavljem Stare dame za koji su se, nakon pogotka Son Heung-Mina, golovima pobrinuli Gonzalo Higuain i Paulo Dybala.

Prvo poluvrijeme na Wembley Stadiumu pripalo je domaćinima. Sem dobre prilike preko Douglasa Coste u kojoj glavni arbitar susreta nije vidio očit prekršaj i priliku da pokaže na bijelu tačku pred Llorisom, napade su predvodili domaćini. Rane minute susreta donijele su prilike za Sona, nešto kasnije i za Dele Allija, ali u oba navrata Buffon je bio spreman. Ipak, 39. minut donio je zasluženo vodstvo domaćoj ekipi. Kontra napad predvodio je Kane, a nakon duže konfuzije pred golom Juventusa najprisebniji bio je Son i sa desetak metara iskosa trese nebranjeni dio gola kapitena gostiju. Na pauzu se otišlo pri minimalnom vodstvu Spursa.

Nastavak je krenuo u istom smjeru kako je završilo prvo poluvrijeme, ali do gola prvi su došli gosti. Igrao sa 64. minut kada je nakon dodavanja Coste sa desne strane centrirao Stephan Lichtsteiner, Khedira glavom prebacio na visinu druge stative gdje Gonzalo Higuain spremno posprema loptu iza leđa Llorisa. Samo tri minuta kasnije svjedočili smo majstorskom proigravanju Gonzala Higuaina kojim je Dybalu izbacio u situaciju jedna na jedan sa golmanom Spursa, što mladi Argentinac ne propušta i u potpunosti preokreće rezultat na Wembley Stadiumu. Imali su i domaćini u posljednjoj minuti regularnog dijela susreta priliku za izjednačenje preko Kanea, ali sa linije je raščistio Andrea Barzagli i ostavio svoj tim u prednosti. Do kraja mogli smo zabilježiti i dobar pokušaj Sturara, ipak pravo u ruke Llorisa, a Stara dama je iskusno zadržala vodstvo i ovjerila plasman među osam najboljih ekipa Evrope.
Tottenham (4-3-3):  Lloris; Trippier, Sanchez, Vertonghen, Davies; Dembele, Dier 74', Eriksen; Alli 85', Kane, Son.
Klupa (7): Vorm, Rose, Wanyama, Sissoko, 74' Lamela, Lucas, 85' Llorente.
Trener: Mauricio Pochettino.
Juventus (4-3-3): Buffon; Barzagli, Benatia 61', Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić, Matuidi 60'; Dybala, Higuain 83', Douglas Costa.
Klupa (7): Szczęsny, Rugani, 61' Lichtsteiner, 60' Asamoah, Marchisio, 83' Sturaro, Bentancur.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u nedelju, 11. marta, kada će sa početkom od 15:00h na Allianz Stadiumu u okviru 28. kola Serie A ugostiti Udinese Massima Odda. Žrijebanje parova četvrtine finala Lige prvaka održat će se u petak, 16. marta sa početkom od 12:00h po centralno-evropskom vremenu.