04/02/2018

Serie A 2017/18 / 23. kolo / Juventus - Sassuolo 7:0 (4:0)

u 16:51h / Kategorija:

Dvadeset i treće kolo italijanskog šampionata na Allianz Stadium dovelo je Sassiolo Giuseppea Iachinija. Stara dama je u današnjem susretu demolirala goste rezultatom od 7:0, za koji se triplettom pobrinuo Gonzalo Higuain, dva puta se u strijelce upisao Sami Khedira, te po jednom Alex Sandro i Miralem Pjanić.

Juve je od samog starta krenuo furiozno i već u prvih 45 minuta, ukoliko su uopšte i postojale, riješio polemike po pitanju pobjednika. Prvu priliku na susretu imao je Sami Khedira u 8. minutu, ali Consigli sjajno brani pokušaj njemačkog internacionalca. Ipak, samo minut poslije, Bianconeri vode. U konfuziji nakon kornera najbolje se snašao Alex Sandro i iz blizine matirao nemoćnog golmana gostiju.

25. minut bio je u toku kada su Bianconeri uspjeli uduplati vodstvo. Iz ugla je ubacio Miralem Pjanić, Alex Sandro sjajno glavom sa prve proslijedio na visinu druge stative, gdje iz blizine Khedira trese mrežu Consiglia.

Samo dva minuta kasnije, Sami Khedira još jednom stupa na scenu. Miralem Pjanić je odličnim pasom izbacio njemačkog internacionalca u situaciju jedan na jedan sa golmanom Neroverda, koju rješava u stilu rasnog golgetera, za tada već ubjedljivo vodstvo Stare dame.

Odličnu partiju je do kraja poluvremena krunisao i Miralem Pjanić. Akciju je započeo Claudio Marchisio, koji je u međuvremenu zamijenio na terenu ozljeđenog Blaisea Matuidija, a na povratnu loptu od strane, još jednom raspoloženog Samia Khedire sjajno reaguje bosanskohercegovački internacionalac i maestralnim udarcem postavlja konačan ishod prvog poluvremena, Juventus 4, Sassuolo 0.

Petnaestak minuta nastavka bilo je potrebno Bianconerima da stvore novu ozbiljniju priliku pred golom Neroverda, ali udarac Federica Bernardeschija dobro hvata Andrea Consigli. Ipak, 63. minut donio je novi pogodak. Bernardeschi je dodao do Gonzala Higuaina, koji fantastičnim udarcem kroz noge Pelusa pogađa dalji nebranjeni ugao gola Sassuola.

U toku je bio 74. minut kada se Claudio Marchisio odlučio za dugu loptu, sjajno uposlio Gonzala Higuaina koji u svom maniru, prima, obilazi golmana i dovodi Juventus u vodstvo od 6:0. Da se i u potpunosti vratio iz golgeterskog posta dolazao nam je Higuain i u 83. minutu, kada na novo odlično dodavanje, ovoga puta od strane Bernardeschija, upotpunjuje triplettu protiv razbijenih gostiju, te postavlja konačan rezultat susreta, Juventus 7, Sassuolo 0.
Juventus (4-3-3): Buffon; De Sciglio, Rugani 46', Chiellini, Alex Sandro; Khedira 46', Pjanić, Matuidi 26'; Bernardeschi, Higuain, Mandžukić.
Klupa (10): Pinsoglio, Szczesny, 46' Benatia, Barzagli, Lichtsteiner, Asamoah, 26' Marchisio, 46' Sturaro, Bentancur, Del Sole.
Sassuolo (4-3-3): Consigli; Pol Lirola, Lemos, Acerbi, Peluso; Missiroli, Magnanelli, Duncan; Berardi 59', Babacar 81', Politano 64'.
Klupa (12): Marson, Pegolo, Mazzitelli, 64' Biondini, 59' Matri, Sensi, Pierini, Frattesi, Rogerio, Cassata, 81' Ragusa, Adjapong.
Trener: Giuseppe Iachini.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u petak, 09. februara, kada će sa početkom od 20:45h u okviru 24. kola Serie A na uvijek neugodnom Stadio Artemio Franchi gostovati Violama Stefano Piolija.