22/01/2018

Serie A 2017/18 / 21. kolo / Juventus - Genoa 1:0 (1:0)

u 22:39h / Kategorija:

U prvom susretu nakon zimske pauze Juventus je na Allianz Stadiumu ugostio Genou Danielea Ballardinija. Susret kojim je zaključeno 21. kolo Serie A okončan je minimalnom pobjedom Juventusa koju je potvrdio Douglas Costa na asistenciju Maria Mandžukića iz 16. minute.

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku apsolutne dominacije domaćina koji su prvi put ozbiljnije zaprijetili u osmoj minuti preko Miralema Pjanića čiji slobodan udarac sjajnom paradom zaustavlja Perin. Ipak, 16. minut donio je i vodstvo Stare dame. Douglas Costa je započeo akciju, te sjajnim duplim pasom sa Mariom Mandžukićem izigrao odbranu Genoe i pogodio iz blizine za rano vodstvo. Do kraja poluvremena upisali smo i solidne pokušaje Miralema Pjanića i Maria Mandžukića, ali u oba navrata siguran je bio na golu Matija Perin. Na poluvrijeme se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Na prvu priliku u nastavku čekali smo do 64. minute kada pokušaj Khedire zaustavlja golman gostiju. Uslijedila je uspavanka koju su tek što poluprilikama, što nepreciznim udarcima poremetili u 80.-tim minutama Spoli, Pjanić i Matuidi, a Stara dama je uspjela iskusno održati prednost i upisati nove važne bodove u utrci za sedmim Scudettom u nizu.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Lichtsteiner 83', Benatia, Chiellini, Alex Sandro 76'; Khedira 70', Pjanić, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Mandžukić.
Klupa (8): Pinsoglio, Loria, De Sciglio, 83' Barzagli, 76' Asamoah, 70' Sturaro, Bentancur, Bernardeschi.
Genoa (3-5-2): Perin; Spolli, Izzo, Rossettini; Laxalt, Bertolacci, Omeonga, Rigoni 46', Rosi; Pandev 78', Taarabt 68'.
Klupa (12): Lamanna, Zima, Biraschi, Gentiletti, Landre, Brlek, Cofie, 68' Lazović, Veloso, 46' Galabinov, 78' Lapadula, Pellegri.
Trener: Daniele Ballardini.
Izabranici Massimiliana će naredni susret odigrati u subotu, 27. januara sa početkom od 20:45h, kada će na Stadio Marc'Antonio Bentegodiju gostovati Maranovim Letećim magarcima.