30/01/2018

Coppa Italia 2017/18 / 1/2 finala / Atalanta - Juventus 0:1 (0:1)

u 22:44h / Kategorija:

Prvi polufinalni susret Coppa Italia Staru damu je odveo u Bergamo na Stadio Atleti Azzurri d'Italia na noge Atalanti Gian Piera Gasperinija. U susretu dostojnom polufinala natjecanja Bianconeri su upisali izuzetno važnu pobjedu minimalnim rezultatom, koju je već u trećoj minuti pogotkom omogućio Gonzalo Higuain.

Bianconeri su krenuli odlučno i furiozno i već u trećoj minuti načeli mrežu Berishe. Mandžukić je sjajno oduzeo loptu na sredini terena, a Khedira još bolje uposlio Gonzala Higuiana, koji nakon što se maestralno oslobodio dvojice čuvara preciznim udarcem matira nemoćnog golmana domaćina za rano vodstvo najtrofejnijeg kluba Italije. U toku je bio 23. minut kada je Benatia nespretno dirao loptu unutar svog kaznenog prostora, a Paolo Valeri se nakon konsultiranja sa VAR-om odlučio pokazati na najstrožu kaznu. Za izvođenje jedanaesterca odlučio se Alejandro Gomez, ali udarac ofanzivca bergamskih Nerazzurra fantastično brani 40-godišnji Gianluigi Buffon. Bianconeri su u nastavku nastavili dominirati ali uprkos brojnih pokušaja rezultat se nije mijenjao. Na poluvrijeme se otišlo pri minimalnom vodstvu Stare dame.

U nastavak su domaćini krenuli ozbiljnije i već u prvom minuti stvorili priliku preko Gomeza, čiji i ne tako opasan udarac bez problema hvata u ruke kapiten Bianconera. Uprkos izuzetno dinamičnoj igri, promjene rezultata do kraja susreta ipak nismo vidjeli, a Bianconeri su upisali veoma važnu pobjedu pred polufinalni uzvrat.
Atalanta (3-4-1-2): Berisha; Toloi, Masiello, Palomino; Hateboer, de Roon, Freuler, Castagne; Cristante 76'; Cornelius 46', Gomez 82'.
Klupa (12): Gollini, Rossi, Orsolini, Gosens, Caldara, Mancini, 82' Petagna, Haas, 46' Iličić, Schmidt, Bastoni, 76' Barrow.
Trener: Gian Piero Gasperini.
Juventus (4-3-3): Buffon; De Sciglio, Benatia 82', Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanić 90', Matuidi; Douglas Costa 63', Higuain, Mandžukić.
Klupa (10): Szczesny, Pinsoglio, Marchisio, 82' Barzagli, Asamoah, Rugani, Lichtsteiner, Sturaro, 90' Bentancur, 63' Bernardeschi.
Polufinalni uzvrat Coppa Italia na torinskom Allianz Stadiumu je na rasporedu u srijedu, 28. februara sa početkom od 20:45h. Naredni susret Bianconeri će odigrati u nedelju, 04. februara, sa početkom od 15:00h, kada će na svome tlu u okviru 23. kola ugostiti Sassuolo Giuseppea Iachinija.