04/01/2018

Allegri: "Juventus je veoma kvalitetan"

u 00:12h / Kategorija:
Massimiliano Allegri navodi da na raspolaganju ima veoma kvalitetnu ekipu, te da je neophodno rotirati igrače kada se igra na tri dana.

"Ostvarili smo dobar rezultat, zadovoljan sam pristupom ekipe, naročito kada se uzme u obzir da smo u poređenju sa utakmicom u subotu napravili sedam izmena. Rizikovali smo nakon momenata nepažnje, ali u ovom momentu igrati protiv Juventusa nije lako. U nastavku smo stvorili mnogo prilika i zadovoljan sam zbog toga. Sada treba napraviti dodatni napor u subotu. VAR? Ne komentarišem to, mogli smo da dođemo do rezultata 2:0 ili 3:0 pre gola Mandžukića. U polufinalu nas očekuje Atalanta, rec je o fizičkoj i dobro organizovanoj ekipi. Biće teško, ali bićemo spremni. Coppa Italia je važna kao Serie A i Liga šampiona."

"Nakon perioda tokom kojih se igraju velike utakmice, ekipa može smanjiti tempo. Nakon izjednačenja u Veroni smo bili neorganizovani i tada smo rizikovali. Večeras smo tokom poslednjih 15 minuta igrali previše povučeno i na tome se mora poraditi. Sturaro je dobio udarac u koleno, zbog toga je izmenjen. Odigrao je sa karakterom, ali su se kod njega smenjivali dobri i loši momenti. Marchisio je odigrao dobrih 50 minuta, ali je imao manjih problema sa aduktorom. Ništa ozbiljno. Moram rotirati ekipu, tako je kada se igra na tri dana. Higuain je odigrao mnogo utakmica. Neko je morao odmoriti, u subotu nas očekuje nova utakmica u kojoj aspolutno moramo pobediti."