17/12/2017

Serie A 2017/18 / 17. kolo / Bologna - Juventus 0:3 (0:2)

u 16:53h / Kategorija:

Nedeljno popodne donijelo nam je duel jedanaestoplasirane i trećeplasirane ekipe šampionata, dvoboj Donadonijeve Bologne i Allegrijevog Juventusa. Susret 17. kola italijanskog šampionata na Stadio Renato Dall'Ara okončan je trinaestim sezonskim slavljem Juventusa, a za pobjedu rezultatom od 3:0 golovima su se danas pobrinuli Miralem Pjanić, Mario Mandžukić i Blaise Matuidi. Ovom pobjedom Bianconeri su iskoristili kiks intera, te se nakon 17. kola nalaze na drugoj poziciji tabele šampionata sa jednim bodom zaostatka iza prvoplasiranog Napolija.

Stara dama je od starta dominirala terenom Renato Dall'Ara, ali su prvu priliku i udarac po golu oprobali domaćini u 25. minuti kada je nakon greške Higuaina iz polukontre šutirao Donsah, ipak samo pravo u ruke Szczesnya. Samo dvije minute kasnije, Destro je nesmotreno vukao za dres Alexa Sandra, te sa dvadesetak metara omogućio priliku Miralemu Pjaniću da oproba udarac iz slobodnjaka, što bosanskohercegovački internacionalac sjajno koristi i dovodi Bianconere u vodstvo. Nešto manje od deset minuta kasnije Stara dama je uduplala vodstvo. Miralem Pjanić je sjajno proigrao Maria Madžukića, koga Ibrahima Mbaye ne stiže zatvoriti, a Hrvat majstorski pogađa za 0:2, rezultat pri kojem se i otišlo na pauzu.

Dvadesetak minuta nastavka bilo je potrebno da Juventus još jednom zatrese mrežu domaćina, a ovoga puta pošlo je to za nogom Blaiseu Matuidiju. Francuz je iskoristio lošiju reakciju Helandera, te snažnim udarcem postigao svoj prvi pogodak u crno-bijelom dresu torinskog giganta. Oprobao je udarac i Higuain u 67. minutu, ali solidan udarac Argentinca brani Mirante. Ipak, do kraja nismo vidjeli promjenu rezultata, ostao je na snazi rezultat iz 64. minuta, Bologna 0, Juventus 3.
Bologna (4-3-3): Mirante; Mbaye, Gonzalez, Helander, Masina; Donsah 65', Pulgar, Poli; Verdi, Destro 53', Okwonkwo 70'.
Klupa (12): Crisetig, da Costa, De Maio, 65' Falletti, Krafth, 70' Krejči, Maietta, Nagy, 53' Petković, Ravaglia, Taider, Torosidis.
Trener: Roberto Donadoni.
Juventus (4-3-3): Szczesny; De Sciglio, Benatia, Barzagli, Sandro; Matuidi, Pjanić 86', Khedira; Douglas Costa 70', Higuain, Mandžukić 76'.
Klupa (10): Pinsoglio, Loria, Rugani, Asamoah, 86' Marchisio, Bentancur, Sturaro, 70' Bernardeschi, Pjaca, 76' Dybala.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u srijedu, 20. decembra. kada će Allianz Stadium sa početkom od 20:45h ugostiti dvoboj osmine finala Coppa Italia između Juventusa i Genoe. Naredno kolo Serie A u Torino dovodi Romu Eusebia Di Francesca, a susret Bianconera i rimske Vučice na rasporedu je u subotu, 23. decembra, sa početkom od 20:45h.