20/12/2017

Coppa Italia 2017/18 / 1/8 finala / Juventus - Genoa 2:0 (1:0)

u 22:40h / Kategorija:

Srijeda večer na Allianz Stadium donijela je duel vrijedan četvrtine finala Coppa Italia, Bianconeri su ugostili Genou Davidea Ballardinija, a susret u Torinu okončan je slavljem domaćina. Pogotke vrijedne četvrtfinala nacionalnog kupa i novog Derbya della Mole koji nas očekuje 03. januara postigli su Paulo Dybala i Gonzalo Higuain.

Stara dama je u prvom poluvremenu preuzela apsolutnu dominaciju na sredini terena, ali je do prilika ipak dolazila nešto teže. Prvi pokušaj po golu Genoe zabilježili smo u 25. minutu susreta kada odlično kontru pokreće Rodrigo Bentancur preko Federica Bernardeschija, koji u nastavku akcije proigrava Douglasa Costu, ali spreman je na golu gostiju bio Lamanna i zaustavio udarac Brazilca. Petnaest minuta kasnije još jednom se iskazao Lamanna na golu Genoe, ovoga puta zaustavivši izvanredan pokušaj Federica Bernardeschija iz slobodnog udarca. Ipak, samo minut kasnije, Juve je stigao u zasluženo vodstvo. Marchisio je uputio dodavanje na vrh šesnaesterca gostiju, Lichtsteiner propustio za Dybalu koji sa 19 metara ljevicom fantastično pogađa sami lijevi ugao gola gostiju i matira nemoćnog Lamannu za minimalno vodstvo i konačan rezultat prvog poluvremena.

Propustili su i gosti priliku u 60. minuti kada Szczesny sjajno brani silovit pokušaj Galabinova. Petnaest minuta pred istek regularnih 90 minuta Juventus je preko argentinskog dvojca potvrdio plasman u četvrtfinale nacionalnog kupa. Paulo Dybala je povukao, dodao za Gonzala Higuaina koji iz teške situacije sa ruba šesnaesterca pogađa neobranjivo za Juventus 2, Genoa 0. Mogao je Higuain u 89. minuti do novog pogotka, ali ovoga puta ispriječio se Lamanna novoj sjajnom odbranom. Do kraja nismo upisali promjenu rezultata, susret na Allianz Stadiumu okončan je rezultatom od 2:0.
Juventus (4-3-3): Szczesny; Lichtsteiner 73', Barzagli, Rugani, Asamoah; Marchisio, Bentancur, Sturaro; Douglas Costa 61', Dybala, Bernardeschi 86'.
Klupa (10): Pinsoglio, Loria, 73' Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Khedira, 86' Matuidi, Pjanić, Pjaca, 61' Higuain.
Genoa (3-5-2): Lamanna; Gentiletti, Rossettini, Biraschi; Laxalt, Brlek, Omeonga, Cofie, Lazović 62'; Galabinov 77', Centurion 72'.
Klupa (8): Landre, Palladino, 72' Pellegri, Rodriguez, 77' Rossi, Salcedo Mora, Zima, 62' Ricci.
Trener: Davide Ballardini.
Četvrtfinale Coppa Italia na Juventusov stadion dovodi Torino Siniše Mihajlovića koji je danas nešto ranije eliminisao Romu, a 238. zvanični Derby della Mole na rasporedu je 03. januara. Narednu utakmicu Bianconeri će odigrati u okviru 18. kola Serie A koje u Torino dovodi Romu Eusebia Di Francesca, a susret Juventusa i rimske Vučice na rasporedu je u subotu, 23. decembra, sa početkom od 20:45h.