05/12/2017

Allegri: "Navijači moraju biti pozitvni"

u 23:14h / Kategorija:
Massimiliano Allegri navodi da je Juventus previše grešio u drugom poluvremenu, jer je ekipa bila suviše statična.

"Mnogo smo grešili u drugom poluvremenu, bio sam veoma ljut. Uvek je opasno grešiti u Evropi. Nakon kornera je Szczesny imao odličnu odbranu, moglo je lako da se desi da na poluvremenu rezultat bude 1:1. Ova utakmica je bila poput finala, morali smo da pobedimo kako Juventus ne bi zavisio od rezultata Barcelone. Moramo se popraviti i biti bolji u realizaciji. Dybala? Trenutno, stvari se ne odvijaju na najbolji način. Kroz ovakav period je prolazio i u prošloj sezoni. Paulo se mora opustiti, mora igrati prostije, trenirati naporno i mora pronaći pravi nivo fitnessa."

"Mnogo pasova smo pogrešili u drugom poluvremeni, stvorivši opasne situacije. Mora se razumeti trenutak utakmice, a ne samo čekati da prođe. Bili smo previše statični, kao protiv Napolija. Kada je tim statičan, onda ne može kontrolisati utakmicu. Moramo raditi na tome da ne grešimo tehnički. Kada ekipa vodi, a protivnički pritisak raste, onda je logično da se tip utakmice menja u poređenju sa početkom. To je faza utakmica kada moramo igrati bolje, fokusirani, a greške se ne smeju praviti. Utakmica se može promeniti nakon svakog prekida, ne smemo je ostavljati otvorenom. Juventusovi navijači su negativni, nije lako plasirati se u finale Lige šampiona. Nikad ne kažu kako smo igrali dva finala, već da smo izgubili dva finala. Želim da budu pozitivniji."

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.