19/11/2017

Serie A 2017/18 / 13. kolo / Sampdoria - Juventus 3:2 (0:0)

u 16:58h / Kategorija:

13. kolo Serie A vodilo je Bianconere na neugodno putovanje Sampdoriji Marca Giampaola. Uvijek vatreni Stadio Luigi Ferraris ugostio je novo slavlje Sampdorije, ovoga puta izuzetno ubjedljivo rezultatom od 3:2.

Prvo poluvrijeme donijelo je uspavanku. Izuzetno raspoloženi Blucerchiati su disciplinovanom igrom uspjeli zatvoriti sve prilaze golu Viviana, dok i one rijetke prilike ofanzivni red Stare dame nije dočekao spremno. Na pauzu se otišlo bez promjene rezultata.

53. minut susreta donio je i promjenu rezultata. Nakon duge konfuzije u šesnaestercu Bianconera Duvan Zapata dobija zračni duel nad Stephanom Lichtsteinerom i sjajnim udarcem glavom lobuje na liniji nemoćnog Wojciecha Szczesnya. Samo dva minuta kasnije mogao je Zapata i do drugog pogotka, ali sjajno je reagovao ovoga puta golman Stare dame. 20 minuta do kraja stigla je Sampdorija do novog pogotka. Na udarac iz daljine se odlučio Torreira i fantastično pogodio dalji, nebranjeni ugao gola Szczesnya. Na 3:0 domaćini su povisili u 79. minutu susreta. Quagliarella je vratio loptu sa gol aut linije, a pokraj indisponirane odbrane gostiju u petercu Juventusa najbolje se snašao Ferrari i sa male udaljenosti zatresao mrežu aktuelnih prvaka Italije.

Visoko vodstvo Sampdorije prvo je smanjio Gonzalo Higuain  u 91. minuti sa bijele tačke, te Paulo Dybala u četvrtoj minuti nadoknade, što ipak nije bilo dovoljno Juventusu da izbjegne novi ligaški poraz.
Sampdoria (4-3-1-2): Viviano; Bereszynski, Silvestre, Ferrari, Strinić; Barreto 74', Torreira, Praet 28'; Ramirez; Quagliarella 84', Zapata.
Klupa (11): Alvarez, Capezzi, 84' Capriari, Kownacki, 28' Linetti, Murru, Puggioni, Regini, Sala, Tozzo, 74' Verre.
Trener: Marco Giampaolo
Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Asamoah; Pjanić 80', Khedira; Cuadrado 73', Bernardeschi 62', Mandžukić; Higuain.
Klupa (12): Alex Sandro, Barzagli, Benatia, Buffon, 73' Douglas Costa, De Sciglio, 62' Dybala, Höwedes, Marchisio, 80' Matuidi, Pinsoglio, Sturaro.
Trener: Massimiliano Allegri
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u srijedu kada će na Allianz Stadiumu ugostiti Barcelonu u okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka. Susret 14. kola Serie A na rasporedu je u nedelju, 26. novembra kada će na noge Bianconerima u prijestolnicu Piemontea stići Crotone Davidea Nicole.