05/11/2017

Serie A 2017/18 / 12. kolo / Juventus - Benevento 2:1 (0:1)

u 16:54h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 12. kola Serie A na Allianz Stadiumu dočekala fenjeraša tabele, Benevento Roberta De Zerbija. Vještice su neočekivano namučile aktuelne prvake povevši od 19. minute iz slobodnog udarca Cicirettija. Bianconerima je trebalo pola sata igre i dvadesetak pokušaja da preko Gonzala Higuaina dođu do izjednačenja. Posao oko desete ligaške sezonske pobjede završio je Juan Cuadrado 66. minutu susreta.

Stara dama je u susret sa fenjerašem ušla furiozno. Prvo poluvrijeme je proteklo u duhu opsade gola Brignolija, ali pored pregršta izvanrednih prilika Bianconeri nisu uspjeli zatresti začaranu mrežu gola Vještica. Ipak, sa druge strane, jedinu priliku i izlaz na gostujuću polovinu iskoristili su momci De Zerbija. Alex Sandro je napravio nesmotren prekršaj na dvadesetak metara od gola Szczesnya, Čeh nije namjestio najbolje živi zid, što je u nastavku omogućilo Cicirettiju da u 19. minutu uz sjajan udarac na mjestu ukopanog ostavi rezervnog golmana Stare dame i dovede svoj tim u fantastičnu poziciju. Na pauzu se otišlo pri minimalnom vodstvu Beneventa.

57. minut donio je konačno izjednačenje Bianconera. De Sciglio je dobro ubacio sa desne strane, Matuidi glavom spustio za Gonzala Higuaina koji odličnim udarcem matira golmana Beneventa za zasluženo izjednačenje. Devet minuta kasnije, Bianconeri su u potpunosti okrenuli rezultat. Sjajan cerntaršut Alexa Sandra, kao i nesmotrenost odbrane Beneventa iskoristio je Juan Cuadrado i glavom zatresao mrežu Vještica, te ispostavit će se kasnije postavio konačan rezultat susreta, Juventus 2, Benevento 1.
Juventus (4-2-3-1): Szczesny; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Matuidi, Marchisio; Cuadrado 81', Dybala 87', Douglas Costa 78'; Higuain.
Klupa (11): Asamoah, Barzagli, 87' Bentancur, Buffon, 81' Bernardeschi, Höwedes, Khedira, Lichtsteiner, 78' Mandžukić, Pinsoglio, Sturaro.
Benevento (3-5-1-1): Brignoli; Venuti, Antei, Djimisti; Di Chiara, Chibsha, Cataldi 88', Viola, Lazaar 62'; Ciciretti; Armenteros 70'.
Klupa (12): Belec, 70' Coda, D'Alessandro, Del Pinto, Gravillon, Gyamfi, Kanoute, Letizia, 62' Lombardi, Memushaj, 88' Parigini, Puscas.
Trener: Roberto De Zerbi.
Nakon 12. kola italijanskog šampionata širom Evrope počinje internacionalna pauza, a izabranici Massimiliana Allegrija se lovu na novi Scudetto vraćaju tek u nedelju, 19. novembra, kada će sa početkom od 15:00h gostovati Sampdoriji Marca Giampaola na Stadio Luigi Ferraris.