22/10/2017

Serie A 2017/18 / 9. kolo / Udinese - Juventus 2:6 (1:2)

u 19:56h / Kategorija:

Deveto kolo italijanskog šampionata donijelo je duel dvaju Bianconera, friulijanskih i torinskih. Stara dama je putovala u Udine na Dacia Arenu, obnovljeni Stadio Friuli na noge timu Luigija Delnerija, te slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom od 6:2. Novo slavlje Juventusa hat-trickom je omogućio Sami Khedira, te sa po jednim pogotkom Daniele Rugani i Miralem Pjanić, uz nesretan autogol Samira. Počasne pogotke u redovima domaćina proslavili su Stipe Perica i Danilo.

Domaćini su prvi došli u vodstvo već u 8. minutu susreta. Jankto je na sredini terena došao do lopte ispred Danielea Ruganija, izbacio u kontra napad Pericu koji se nastavku odličnim driblingom rješava Chiellinija i šalje loptu u dalji nebranjeni dio gola Gianluigija Buffona.

Svega 6 minuta bilo je potrebno Bianconerima da rezultat vrate u početno stanje. Pjanić je izveo udarac iz ugla, a na vrhu peterca u skoku defanzivac Friuliana, Samir loše reaguje i glavom vara svog golmana.

Potpuni preokret vidjeli smo u 20. minuti kada na dobar centaršut Juana Cuuadrada sjajno reaguje Sami Khedira i glavom matira nemoćnog Bizzarrija za konačan rezultat prvog poluvremena, Udinese 1, Juventus 2.

Sredina prvog poluvremena donijela je i isključenje Maria Mandžukića. Hrvatski internacionalac je u solidnoj situaciji unutar protivničkog šesnaesterca srušen od strane odbrane domaćina, ali glavni arbitar meča, Daniele Doveri ne samo što Hrvatu kontroverzno pokazuje žuti karton za simuliranje, istog svega par sekundi kasnije isključuje zbog navodnog burnog protesta, te u nastavku utakmice Bianconere ostavlja brojčano nadjačane na terenu Dacia Arene.

Svega tri minute nastavka bilo je potrebno domaćinima da dođu do izjednačenja. Jakto je izveo slobodan udarac sa desne strane, a iz još jedne kontroverzne situacije iz ofsajda Danilo glavom matira kapitena Stare dame.

Deset minuta kasnije, Bianconerti stižu do novog vodstva. Dybala je ubacio, a najbolji u skoku bio mladi Daniele Rugani koji glavom šalje loptu iza leđa Bizzarrija.

56. minut donio je potvrdu vodstva Juventusa. Paulo Dybala je ubacio iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Daniele Rugani glavom spustio pred Samia Khediru koji sa deset metara po drugi put na utakmici trese mrežu domaćina i dovodi svoj tim u ubjedljivo vodstvo.

Tri minute prije kraja isteka regularnog dijela utakmice Sami Khedira došao je i do svog prvog hat-tricka u karijeri. Njemački internacionalac iskoristio je loše postavljanje odbrane domaćina, krenuo sam i sjajnim pogotkom proslavio odličnu predstavu. Samo dvije minute kasnije, Bianconeri su još jednom šokirali domaćine, a Miralem Pjanić je na assistenciju Alexa Sandra svojim drugim sezonskim pogotkom postavio konačan rezultat utakmice, Udinese 2, Juventus 6.
Udinese (4-3-3): Bizzarri; 72' Ali Adnan, Danilo, Nuytinck, 67' Samir; Fofana, Hallfredsson, Jankto; De Paul, Maxi Lopez, 82' Perica.
Klupa: Scuffet, Borsellini, 67' Pezzella, 72' Larsen, Bochniewicz, Behrami, Balić, Ingelsson, Barak, Matos, 82' Bajić, Lasagna.
Trener: Luigi Delneri.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; 90' Lichtsteiner, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Pjanić, Khedira; 79' Cuadrado, 68' Dybala, Mandžukić; Higuain.
Klupa: Szczesny, Pinsoglio, Asamoah, 79' Barzagli, Bentancur, Marchisio, 68' Douglas Costa, 90' Beranrdeschi.
Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati već u srijedu 25. oktobra sa početkom od 20:45h, kada će na Allianz Stadiumu u okviru 10. kola Serie A ugostiti SPAL Leonarda Semplicia.