25/10/2017

Serie A 2017/18 / 10. kolo / Juventus - SPAL 4:1 (2:1)

u 22:38h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 10. kola italijanskog šampionata ugostila klub sa kojim se nije susretala u gotovo pet decenija dugom periodu. Utakmica na Allianz Stadiumu okončana je osmom sezonskom pobjedom Bianconera rezultatom od 4:1 koju su golovima osigurali Federico Bernardeschi, Paulo Dybala, Gonzalo Higuain i Juan Cuadrado. Počasni pogodak za SPAL proslavio je Alberto Paloschi.

Bianconeri su od samog starta krenuli silovito i već u 14. minutu došli u vodstvo. Lopta je nakon akcije koju su započeli Paulo Dybala i Douglas Costa došla pred Federica Bernardeschija koji fantastičnim udarcem sa 18 metara matira golmana tima iz Ferrare. Samo osam minuta poslije, Bianconeri su uduplali vodstvo. Paulo Dybala je sa dvadesetak metara, sada već na njemu svojstven način iz slobodnog udarca sjajno prebacio živi zid i pogodio krajnji desni ugao nemoćnog Gomisa za Juventus 2, SPAL 0. Ipak, do poluvremena gosti su uspjeli smanjiti prednost aktuelnih prvaka. Prva prilika na susretu otvorila se SPAL-u iz kornera, kada nakon kratkog dodavanja lopta stiže pred Mattiella, čiji prizeman udarac iz daljine na visini peterca skreće Alberto Paloschi i iz blizine matira nemoćnog Szczesnya. Na pauzu se otišlo pri vodstvu Juventusa rezultatom od 2:1.

Petnaest minuta nastavka bilo je potrebno Juventusu da povisi vodstvo. Bianconeri su izveli udarac iz ugla, a nakon kraće konfuzije i odbijanja lopta od blok odbrane SPAL-a stiže pred Gonzala Higuaina, koji sa sedam metara iskosa pogađa dalji nebranjeni ugao gola Gomisa. Svega pet minuta poslije na semaforu Allianz Stadiuma stajalo je Juventus 4, SPAL 1. Dybala je dodao lijevo za Douglasa Costu koji sjajnim ubačajem pronalazi Juana Cuadrada na drugoj strani, a Kolumbijac sa vrha peterca glavom matira golmana gostiju i postavlja konačan rezultat susreta 10. kola Serie A, Juventus 4, SPAL 1.
Juventus (4-2-3-1): Szczesny; Lichtsteiner, Barzagli, Rugani, Alex Sandro; Bentancur 59', Khedira 75'; Bernardeschi 56', Dybala, Douglas Costa; Higuain.
Klupa (8): Asamoah, Buffon, Chiellini, 56' Cuadrado, De Sciglio, 75' Marchisio, Pinsoglio, 59' Pjanić.
SPAL (3-5-2): Gomis; Salamon, Oikonomou 63', Felipe; Lazzari, Schiavon, Viviani, Rizzo 78', Mattiello; Paloschi 76', Borriello.
Klupa (12): Antenucci, Bellemo, 76' Bonazzoli, 63' Costa, Cremonesi, Konate, Marchegiani, 78' Mora, Poluzzi, Schiattarella, Vicari, Vitale.
Trener: Leonardo Semplici.
Naredni susret Bianconeri će odigrati već u subotu 28. oktobra kada će od 18:00h u okviru 11. kola italijanskog šampionata gostovati Montellinim Rossonerima na milanskom San Siru.