31/10/2017

Liga prvaka 2017/18 / 4. kolo / Sporting - Juventus 1:1 (1:0)

u 22:37h / Kategorija:

Stara dama je u četvrtom kolu grupne faze Lige prvaka gostovala Sportingu Jorgea Jesusa na uzavrelom lisabonskom Estádio José Alvalade. Utakmica je okončana remijem sa po jednim golom u obje mreže. Prvi su u prednost došli domaćini pogotkom Cesara iz 20. minute, dok je konačan rezultat susreta postavio Gonzalo Higuaiun u 79.

Prvo poluvrijeme susreta u potpunosti je pripalo domaćinima. Sporting je izgledao pokretljivije, agresivnije i uz pokazanu veću želju za pobjedom Lavovi su i poveli već u 20. minutu utakmice. U odličnom prodoru Martins se lako oslobodio Giorgia Chiellinija, šutirao sa 20 metara, Buffon samo odbio loptu pred noge Bruni Cesaru komu nije bilo teško zatresti mrežu Bianconera, postavivši pri tom i konačan rezultat prvog poluvremena.

Bianconeri su u nastavak ušli agresivnije, a najbolju priliku za izjednačenje propustili u 69. minutu kada nakon dobre akcije Patricio sjajno brani udarac iz blizine kojeg je glavom uputio Gonzalo Higuain. Ipak, što Argentincu nije pošlo za nogom tada, jeste deset minuta kasnije, kada na odlično proigravanje Cuadrada Higuain sjajno reaguje, matira nemoćnog golmana domaćina i postavlja konačan rezultat susreta. Sporting 1, Juventus 1.
Sporting (4-2-3-1): Patricio; Silva, Ristovski 91', Coates, Pinto; Battaglia, Cesar 63'; Acuna, Fernandes, Martins; Dost.
Klupa
(7): Mattheus, Doumbia, Figueiredo, 63' Palhinha, 91' Petrović, Podence, Salin.
Trener:
Jorge Jesus.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; De Sciglio 65', Barzagli, Chiellini, Alex Sandro; Pjanić, Khedira 70'; Cuadrado, Dybala 83', Mandžukić; Higuain.
Klupa
(7): Szczesny, Rugani, Asamoah, Marchisio, 70' Matuidi, 65' Douglas Costa, 83' Bernardeschi.
Trener:
Massimiliano Allegri.
Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati u nedelju sa početkom od 15:00h, kada će u okviru 12. kola Serie A na Allianz Stadiumu ugostiti Benevento Roberta De Zerbija. Peto kolo grupne faze Lige prvaka je na rasporedu u srijedu, 22. novembra, kada će u Torinu gostovati Barcelona Ernesta Valverdea.