17/09/2017

Serie A 2017/18 / 4. kolo / Sassuolo - Juventus 1:3 (0:1)

u 14:21h / Kategorija:

Staru damu je četvrto kolo italijanskog šampionata odvelo u Reggio Emiliju, gdje ju je čekao Sassuolo Cristiana Bucchija. Susret na Mapei Stadium - Citta del Tricolore okončan je četvrtom sezonskom pobjedom Stare dame i nastavkom maksimalnog učinka izabranika Massimiliana Allegrija, ovoga puta rezultatom od 3:1. Za istu se u svom 100. nastupu u crno-bijelom dresu svojim drugim sezonskim hat-trickom pobrinuo Paulo Dybala.
Sassuolo (3-5-2): Consigli; Letschert, Cannavaro, Acerbi; Pol Lirola, Mazzitelli (58' Duncan), Magnanelli (78' Matri), Sensi, Adjapong; Politano (64' Ragusa), Falcinelli.
Juventus (4-2-3-1): Buffon; Lichtsteiner (72' Barzagli), Rugani, Chiellini, Alex Sandro; Pjanić, Matuidi; Cuadrado, Dybala (84' Bernardeschi), Mandžukić; Higuain (78' Douglas Costa).
Bianconeri su agilnije ušli u utakmicu 4. kola i već u 10. minutu ozbiljno zaprijetili na gol Cosiglija. Prizemnom loptom je Alex Sandro sa lijeve strane sjajno uposlio Gonzala Higuaina koji sa desetak metara ne uspijeva najbolje zahvatiti loptu i propušta priliku da već u početnim minutama meča dovede svoju ekipu  u vodstvo. Ipak, samo šest minuta poslije, Juventus je imao prednost gola na svom kontu. Mandžukić je ostavio loptu za Paula Dybalu, koji sa nešto više od 20 metara fantastičnim udarcem pogađa dalji ugao i malu mrežu gola nemoćnog Andree Consiglija. Jedini odgovor domaćina upisali smo u 33. minutu kada je ne tako dobrim pokušajem Politano poslao loptu pravo u ruke kapitena Juventusa. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu Bianconera.

Samo četiri minuta nastavka bilo je potrebno da Dybala udupla vodstvo Bianconera. Cuadrado je dodao mladoj argentinskoj zvijezdi na 15 metara od gola domaćina, odbrana Sassuola i previše indolentno reagovala i dopustila previše prostora i vremena da se desetka Juventusa odluči na udarac iz mjesta i još jednom matira Consiglia. Ipak, samo dvije minute poslije, Sassuolo je smanjio prednost aktuelnog prvaka Italije. Duga lopta na Adjaponga i loša reakcija Stephana Lichtsteinera uslovili su opasnost pred golom Bianconera, koju na kraju napada koristi Politano i iz velike blizine trese mrežu Juventusa.

63. minut donio je hat-trick Paula Dybale. Slobodan udarac i sjajna ljevica postaju zaštitni znak Argentinca, koji i ovoga puta apsolutno nemoćnog ostavlja Consiglia na gol liniji i po treći put trese mrežu domaćina. Do kraja je Juventus iskusno smirio ritam utakmice i istu priveo kraju upisavši nove bodove i ostavši na maksimalnom učinku sa početka sezone Serie A.

Izabranici Massimiliana Allegrija će naredni susret odigrati već u srijedu, sa početkom od 20:45h u okviru 5. kola Serie A koje na Allianz Stadium dovodi Fiorentinu Stefana Piolija.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.