05/08/2017

Prijateljska utakmica / Tottenham - Juventus 2:0 (1:0)

u 20:20h / Kategorija:

Izabranici Massimiliana Allegrija su u posljednjoj pripremnoj utakmici pred nadolazeću sezonu na Wembley stadionu odmjerili snage sa Tottenhamom Mauricia Pochettina. Susret je okončan slavljem domaćina rezultatom od 2:0 koji su golovima osigurali Harry Kane i Christian Dannemann Eriksen.

Domaćini su poveli u 10. minutu preko Harrya Kanea. Spursi su otvorili sjajnu polukontru, a sa desne strane iz previše dozvoljenog prostora odlično je na visinu druge stative centrirao Kieran Trippier za 24-godišnjeg Kanea koji glavom matira nemoćnog Gianluigija Buffona. Mogli su domaćini i do ubjedljivijeg vodstva do odlaska na poluvrijeme, ali je Bianconere od novog pogotka, ovoga puta nakon udarca Sissoka spasila stativa. Sa druge strane Juventus je najozbiljnije zaprijetio u 22. minutu kada je nakon ubačaja iz ugla Paula Dybale, iskosa dosta dobro šutirao Gonzalo Higuain, ali na golu je bio spreman Hugo Lloris. Na odmor se otišlo pri minimalnom vodstvu domaće ekipe.

Nastavak je ubrzo donio veće vodstvo Tottenhama. Dele Alli je u 52. minutu sjajno ispratio ubacivanje Eriksena koji bez većih problema zaobilazi matiranog Buffona i povisuje vodstvo na Tottenham 2, Juventus 0. Samo dva minuta poslije mogao je Kane do svog drugog pogotka na utakmici, ali još jednom je Bianconere spasio okvir gola. Na drugoj strani Dybala nije uspio dovoljno dobro skrenuti oštar centaršut Douglasa Coste, a lopta je prohujala pokraj gola domaćina. Ubrzo smo upisali još jedan dobar pokušaj Paula Dybale, ali na visini zadatka bio je Hugo Lloris. Desetak minuta prije kraja regularnog vremena sjajnu priliku za smanjenje vodstva domaćin propustio je i mladi Moise Kean, ali je i lopta 17-godišnjaka odsjela na prečki. Nije imun na prečku ostao niti Juan Cuadrado, kada je u 86. minutu silovito šutirao, ali uz odbranu Llorisa rezultat na semaforu je na kraju susreta ostao nepromijenjen.

Naredni susret Bianconeri će odigrati već za 9 dana, tačnije 13. avgusta Bianconeri kada će u Supercoppa Italiana i zvanično krenuti u sezonu 2017/18. U istom susretu Juventus će jurišati na prvi trofej sezone, a na kojem će im putu stajati prošlogodišnji finalist Coppa Italia, rimski Lazio.