23/07/2017

Prijateljska utakmica / Juventus - Barcelona 1:2 (0:2)

u 01:58h / Kategorija:

Stara dama je na Summer Tour by Jeep, a izabranici Massimiliana Allegrija su noćas odigrali prvi pripremni susret u ovogodišnjem izdanju predsezone. Na MetLife stadionu u East Rutherford - New Jersey, kapaciteta od 82500 sjedišta, zdanju koje domom nazivaju dva njujorška NFL kluba - Giantsi i Jetsi, Bianconeri su odmjerili snage sa Barcelonom Ernesta Valverdea. Utakmica je okončana porazom Bianconera rezultatom od 2:1. Oba gola za Katalonce postigao je Neymar, dok je za Juventus strijelac pogotka bio Giorgio Chiellini.

Trener Blaugrane se na samom startu odlučio izvesti gotovo kompletan tim u kojem od najstandardnijih lica nismo vidjeli samo Luisa Suareza. Sa druge strane, šef stručnog štaba Stare dame je na klupi ostavio veliki broj prvotimaca. Prvih 45 minuta presjedili su i Chiellini, Alex Sandro, Miralem Pjanić, Douglas Costa, Juan Cuadrado, Paulo Dybala, Gonzalo Higuain, što je i rezultiralo dosta boljim izdanjem katalonskog tima i vodstvom od 2:0 već do odlaska na odmor.

Silne izmjene i nešto drugačiji raspored snaga na terenu donio je bolju igru Bianconera koji su vodstvo na 1:2 smanjili u 63. minutu. Korner je izveo Miralem Pjanić, a najbolji u skoku bio Giorgio Chiellini i iz blizine zakucao loptu iza leđa golmana Barcelone. Ipak, uprkos nešto boljoj igri Bianconera u nastavku, rana faza priprema, teške noge, naspram Barcelone koja je sa istim krenula dosta ranije, aktuielni prvaci Italije nisu stigli do izjednačenja. Ostao je aktivan rezultat iz 63. minute, Juventus 1, Barcelona 2.

Nakon ovog susreta Bianconeri će na Juventus Summer Tour by Jeep odmjeriti snage sa Paris Saint-Germaiom u Majamiu 27. jula sa početkom od 02:30h, te u Bostonu sa Romom 30. jula sa početkom od 22:00h.