27/07/2017

Prijateljska utakmica / Juventus - PSG 3:2 (1:0)

u 05:00h / Kategorija:

U drugom susretu International Champions Cupa 2017 Juventus je odmjerio snage sa vicešampionom Francuske, Paris Saint-Germainom Unaija Emerya. Ovaj susret ugosio je Hard Rock stadion u Majamiju, a isti je okončan pobjedom Stare dame rezultatom od 3:2. U strijelce se za novu pobjedu Juventusa dva puta upisao Claudio Marchisio uz jedan pogodak Gonzala Higuaina, dok su golove za Parižane proslavili Guedes i Pastore.

Utakmica je počela visokim pritiskom Bianconera, te već u četvrtoj minuti sjajnom prilikom Paula Dybale koji iz izgledne situacije šutira za malo pokraj gola Parižana. Na drugoj strani prijetio je Di Maria, ali siguran je bio Gianluigi Buffon. Udarci Dybale i Cuadrada u nastavku poluvremena nisu bili dovoljni za promjenu rezultata koji je ostao nepromijenjen sve do 45. minuta i Argentinske čarolije pred golom Paris Saint - Germaina. Gonzalo Higuain je odigrao dupli pas sa Paulom Dybalom, te hladokrvnom egzekucijom matirao Areolu i odveo svoj tim u minimalnu prednost pred sam početak odmora.

U nastavak je Juventus ušao u potpunom izmijenjenom sastavu. Utakmica je dobila na ritmu, oba tima su krenula odlučnije, a 52. minut donio nam je po jednu dobru priliku na obje strane. Prvo je Stefano Sturaro nakon sjajnog proigravanja Mattije De Sciglija zatresao stativu gola Parižana, da bi na drugoj strani Buffon odbranio dobar pokušaj Lo Celsa. Ipak, samo minut poslije Parižani su izjednačili. Kurzawa je probio po lijevoj strani, dodao za Di Mariju, a Argentinac dobro proigrao Guedesa na visini druge stative kojem nije bilo teško iz blizine pogoditi nečuvanu mrežu Bianconera. U nastavku smo zabilježili i dobar pokušaj Miralema Pjanića iz slobodnog udarca, a Bianconeri su u novo vodstvo došli u 62. minutu. Raspoloženi Moise Kean je presjekao dodavanje Parižana na centru terena, povukao i odlično uposlio Claudia Marchisia koji fantastičnom ljevicom sa 20 metara pogađa za 2:1. Deset minuta prije kraja Paris Saint - Germain ipak dolazi do izjednačenja. Kurzawa je dobro centrirao, a Pastore glavom matirao nemoćnog Carla Pinsoglija, koji se ranije u nekoliko navrata pokazao golmanom na kojeg ozbiljno treba računati. Da ne gledamo jedanasterce nakon remija pobrinuo se još jednom Moise Kean kojeg je u kaznenom prostoru nesmotreno srušio Kimpembe, a glavni arbitar meča je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne u 89. minuti bio je Claudio Marchisio, te postavio konačan rezultat utakmice, Juventus 3, Paris Saint - Germain 2.

Posljednji susret na Juventus Summer Tour by Jeep Bianconeri će odigrati 30. jula sa početkom od 22:00h, kada će u Bostonu odmjeriti snage sa Romom Eusebia Di Francesca.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.