23/04/2017

Serie A 2016/17 / 33. kolo / Juventus - Genoa 4:0 (3:0)

u 22:37h / Kategorija:

Juventus je u okviru 33. kola italijanskog šampionata na Juventus staduionu ugostio Genou Ivana Jurića, te novom pobjedom pred domaćim navijačima nastavio rekordni niz koji je sada posegao broj od 33. Golove za pobjedu Juventusa rezultatom od 4:0 uz autogol Munoza postigli su Paulo Dybala, Maruio Mandžukić i Leonardo Bonucci.

Juventus (3-4-2-1): Neto; Barzagli, Bonucci, Benatia; Lichtsteiner, Marchisio (87' Mandragora), Khedira (69' Rincon), Asamoah; Dybala, Mandžukić (82' Sturaro); Higuain.
Genoa (3-4-2-1): Lamanna; Munoz, Burdisso (67' Biraschi), Gentiletti; Lazović (87' Hiljemark), Veloso, Cataldi, Laxalt (48' Beghetto); Ntcham, Palladino; Simeone.

Šampioni su očekivano od prve minute utakmice krenuli po pobjedu i na protivnički gol zaprijetili već u 7. minutu nakon prekida. Dybala je ubacio sjajno, Higuain bio najbolji u skoku, ali udarac glavom najboljeg strijelca Juventusa u tekućoj sezoni odlazi za malo pokraj gola Genoe. Oprobao je udarac Paulo Dybala u 15. minutu, ali još jednom je napadački red Bianconera bio neprecizan.

Međutim, uslijedile su minute koje su prelomile utakmicu. Sjajan pas Higuaina preko zadnje linije Genoe za Claudia Marchisia smo vidjeli u 17. minutu, kapiten Stare dame nije najbolje zahvatio loptu ispred peterca Lamanne, ali u nastavku se akcije lopta odbila od Munoza i završila u mreži gostiju. Samo minut kasnije Bianconeri su uduplali vodstvo. Još jednom je, nakon duplog pasa sa Samiem Khedirom, Dybala oprobao udarac, ali sada sa 15.-tak metara fantastično pogodio nebranjeni dio gola nemoćnog Lamanne za Juventus 2, Genoa 0.

Uzvratili su gosti pokušajima Ntchama, ali u oba navrata je Francuz bio neprecizan. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena zabilježili smo dobar pokušaj Gonzala Higuaina sa ruba protivničkog šesnaesterca, ali ovoga puta rezervni golman Grifona sjajnom paradom spašava svoju mrežu. Ipak, 41. minut donio je još ubjedljivije vodstvo Stare dame. Mario Mandžukić je odlično probio po lijevoj strani, prvi udarac mu je blokom pred noge vratio Burdisso, a potom hrvatski napadač fantastičnim šutom iz teške pozicije bacio u očaj Eugenia Lamannu za ubjedljivu prednost domaćina od tri gola razlike. Na odmor se otišlo pri rezultatu od 3:0.

U nastavku je Juventus krenuo dosta mirnije, a na prvu ozbiljniju priliku čekali smo do 65. minute kada nakon solo prodora Leonardo Bonucci sa preko 20 metara matira golmana gostiju i dovodi Bianconere u prednost od četiri gola razlike. 70. minut susreta donio je novu veliku priliku pred golom Genoe. Prvo je Marchisio sjajnim udarcem zatresao prečku dola Lamanne, a potom na odbijenu loptu Gonzalo Higuain još jednom zatresao okvir gola. Nešto kasnije i Kwadwo Asamoah je oprobao udarac, ali po treći put na večerašnjem susretu goste je spasio okvir gola. Ipak, unatoć i dalje sjajnoj predstavi Bianconera  do kraja susreta nove promjene rezultata nije bilo, ostalo je Juventus 4, Genoa 0.

Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u okviru Serie A, kako 34. kolo italijanskog šampionata u petak, 28. aprila Juventus vodi u Bergamo na noge Atalanti. Susret je na rasporedu sa početkom od 20:45h.