18/04/2017

Allegri: "Juventus zna šta treba činiti"

u 19:44h / Kategorija:
Massimiliano Allegri navodi da je Juventus svestan kako treba odigrati, te da je Paulo Dybala u potpunosti na raspolaganju, kao i ostali igrači.

"Perfektan meč Juventusa podrazumeva plasman u polufinale. Moramo biti čistih misli i oštri, biće momenata kada se moramo braniti i kada moramo napadati. Barcelonine slabosti u odbrani se nisu promenile za nedelju dana, moramo imati veru u sopstvene mogućnosti. Razlike sa ekipom koja je igrala u Berlinu? Tada sam imao vezne igrače sa drugačijim karakteristikama, sada imam krila poput Cuadrada i Mandžukića. Posao trenera je da izvuče maksimum iz igrača. Sutra je važan korak ka finalnom delu sezone. Respektujemo Barcelonu, ali ovakve utakmice iziskuju malo pričanja i mnogo akcije. Moramo napadati dobro i braniti se dobro, kao u svakoj utakmici. Barcelona ima tri odlična napadača, to se mora uzeti u obzir, ali ne više nego inače. Dybala je dobro, kao i svi ostali. Ko će igrati? Biće minimalnih promena, a moguće je i da ih neće ni biti. Možda bude promena po pitanju pristupa ili nekih taktičkih pitanja. Ekipa je napredovala po pitanju samopouzdanja. Sutra se ne sme razmišljati o rezultatu iz prve utakmice, već da moramo pobediti."

"Ne razmatramo rezultat 3:0, već isključivo doživljavamo okršaj kao jednu utakmicu. Oštrina i lucidnost su fundamentalni, potrebne su nam hladne glave kako bi pročitali odgovarajuće situacije. Važno je odigrati svih 95 minuta na zavidnom tehničkom nivou. Momci znaju šta im je činiti. Treba napadati i braniti se, tačka. Fudbal je nepredvidiv, imamo 95 minuta da zaradimo mesto u polufinalu. Važno je znati da je plasman zapečaćen nakon 95 minuta, ne nakon 20 ili na kraju poluvremena. PSG je mislio da je sve gotovo, a nije. Mi smo mislili da je protiv Napolija sve rešeno, a na kraju smo previše rizikovali."