05/03/2017

Serie A 2016/17 / 27. kolo / Udinese - Juventus 1:1 (1:0)

u 16:54h / Kategorija:

Stara dama je u okviru 27. kola italijanskog šampionata gostovala na Dacia Areni Udineseu Luigija Del Nerija. Nakon pogodaka Duvana Zapate i Leonarda Bonuccija, susret na Dacia areni je okončan prvim  sezonskim remijem  Juventusa u okviru Serie A. Tako Stara dama nije u potpunosti iskoristila kiks Rome, te se na prvoj poziciji od pratioca odvojila na svega 8 bodova prednosti.

Udinese (4-3-3): Karnezis; Widmer, Danilo, Felipe, Samir; Fofana (39' Badu), Hallfredsson, Jankto; De Paul (76' Angella), Zapata, Perica (85' Matos).
Juventus (4-2-3-1): Buffon; Dani Alves, Bonucci, Chiellini (57' Benatia), Alex Sandro; Khedira, Pjanić; Cuadrado (72' Pjaca), Dybala (88' Rincon), Mandžukić; Higuain.

Susret na Dacia areni krenuo je u visokom ritmu, taktičkoj borbi u kojoj je dosta ofanzivno postavljeni Udinese dobro parirao aktuelnim šamponima Italije. Prvi su zaprijetili gosti udarcem iz daljine Miralema Pjanića, koji ipak sa lakoćom hvata Karnezis. Uzvratili su domaćini dalekometnim udarcima Zapate i Fofane, potom i pokušaju glavom Perice, ali u sva tri navrata pokušaji su bili preslabi kako bi na golu Juventusa iznenadili Gianluigija Buffona. U trenucima dok su Friuliani imali igrača manjka na terenu povodom ozljede Fofane, domaćini stižu do prednosti. Igrao se 37. minut kada je po lijevoj strani probio Duvan Zapata, te pored pritiska Leonarda Bonuccija sa 10.-tak metara udaljenosti matirao Buffona za minimalnu prednost Udinesea. Na odmor se otišlo pri vodstvu domaćina rezultatom od 1:0.

Juventus se nastavio mučiti u nastavku, a do ozbiljnijih prilika su teško dolazili pored veoma disciplinovanih domaćina. Ipak, prekid u 60. minuti susreta donosi i izjednačenje. Dybala je ubacio iskosa sa desne strane na drugu stativu gdje je najbolji u skoku bio defanzivac Stare dame, Leonardo Bonucci, čiji udarac glavom odsjeda iza leđa nemoćnog Karnezisa. Samo minut poslije uzvratile su Zebrette na drugoj strani na gotovo identičan način, ali u pokušaju Danila ispriječila se stativa gola kapitena Bianconera. Nakon prilika na obje strane u nastavku ipak nismo zabilježili promjenu rezultata, završilo je Udinese 1, Juventus 1.

Naredni susret će izabranici Massimiliana Allegrija odigrati u petak, 10. marta sa početkom od 20:45h, kada će u derbiju 28. kola Serie A ugostiti Milan Vincenza Montelle.

Komentari odražavaju stavove autora komentara, a ne stavove Ju1897.net portala. Korištenjem Portala, korisnik prihvata Uslove korištenja, kao i sve njegove izmjene i dopune. Smatra se da su korisnici kontinuiranim korištenjem Portala ili bilo kojeg njegovog dijela, u svakom trenutku upoznati s aktuelnim pravilima korištenja, te da su ih razumjeli u cijelosti. Ju1897.net portal zadržava pravo da određene komentare obriše bez najave i objašnjenja, kao i da autore istih sankcioniše zabranom komentarisanja. Za više pojedinosti posjetite naše Uslove korištenja.